Aktualności

Pierwszy "Niebieski WF" za nami! Jak było?

Data dodania: 2012-09-20 16:33:00

Do tych zajęć nie trzeba było nikogo namawiać i żaden z uczestników nie próbował się z nich zwolnić! Nic dziwnego, skoro w rolę nauczycieli wychowania fizycznego wcielili się były i obecny kapitan Ruchu, czyli Wojciech Grzyb i Marcin Malinowski.

Poprowadzili oni piłkarski trening zorganizowany w ramach kampanii „W Chorzowie wszystko gra”. Celem akcji realizowanej przez klub z Cichej wspólnie z miastem Chorzów jest popularyzacja futbolu i zachęceni młodych ludzi do regularnego uprawiania sportu. Szlaki uczniom chorzowskich szkół przecierali dziś chłopcy z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących numer 1 w Chorzowie.
 
- Było bardzo sympatycznie. 16 uczestników „Niebieskiego WF-u starało się jak mogło wykonywać nasze polecenia i uważnie słuchało naszych wskazówek. Po rozgrzewce biegowo-gimnastycznej zaproponowaliśmy zawodnikom kilka prostych ćwiczeń strzeleckich a na koniec zorganizowaliśmy grę 8 na 8 i serię rzutów karnych. Zajęcia trwały ponad godzinę i przebiegły bardzo sprawnie, a chłopcy wykazali się dużą ochotę do pracy i niezłymi umiejętnościami piłkarskimi – chwalił swoich dzisiejszych podopiecznych Wojciech Grzyb.
 
- Mamy nadzieję, ze dzięki tym niecodziennym lekcjom WF-u uda nam się przekonać młodych ludzi mieszkających w Chorzowie, że warto ćwiczyć i dbać o swoją kondycję. Zresztą widać po uczestnikach dzisiejszych zajęć, że trenują i sport nie jest im obcy. Poza tym liczymy na to, że nasi uczniowie chętnie wybiorą się później na mecz i będą wspierać „Niebieskich” na trybunie stadionu przy Cichej – dodaje Marcin Malinowski.
źródło: Ruch Chorzów
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni