Drugi wyjazd bez punktów

Data dodania: 2016-07-29 17:21:10

Piłkarzom Ruchu nie udało się zrehabilitować za zeszłotygodniową porażkę w Białymstoku. „Niebiescy” przegrali dziś w Gdyni z Arką 0:3.

Po wysokiej porażce w Białymstoku, na kolejny ligowy mecz trener Waldemar Fornalik wymienił kilka ogniw w wyjściowym składzie. Zmiany dotknęły najbardziej formacje ofensywne. Na ławce usiedli Kamil Mazek i Łukasz Moneta – w ich miejsce Miłosz Przybecki i Piotr Ćwielong – a także Jakub Arak, którego zastąpił Mariusz Stępiński. Poza „jedenastką” znalazł się również Paweł Oleksy. Na lewej stronie defensywy grał więc Michał Koj, a lukę w środku uzupełnił Mateusz Cichocki. Wymiana obu skrzydłowych mogła przynieść efekt już na samym początku meczu. Prawym skrzydłem urwał się Przybecki po czym zagrał do wbiegającego Ćwielonga. Kiedy wydawało się, że tylko dołoży nogę, „Pepe” się poślizgnął i akcja spaliła na panewce. Generalnie jednak początek spotkania był spokojny. To co oglądaliśmy na murawie, często określa się „wzajemnym badaniem”. Obie drużyny skutecznie pilnowały tyłów, gorzej radząc sobie w konstruowaniu akcji ofensywnych. „Badanie” przerwał Dariusz Zjawiński, który po rozegraniu szybkiej „klepki” uderzył płasko sprzed linii pola karnego trafiając do bramki Wojtka Skaby. „Niebiescy” ruszyli do odrabiania strat, ale z prób gry „do przodu” niewiele wynikało i pierwsze 45 minut kończyli bez celnego strzału. Groźniejsza była Arka, która miała okazje na kolejne trafienia. Na szczęście Miroslav Bożok i Zjawiński główkowali obok bramki, a strzał Yannicka Sambea Kakoko końcami palców na rzut rożny wybił Skaba. Końcówka pierwszej połowy należała do gospodarzy, którzy jednak nie zdołali powiększyć swojego prowadzenia i obie drużyny zeszły do szatni przy wyniku 1:0 dla Arki.

Druga część znów zaczęła się od akcji skrzydłowych. Środkiem popędził Ćwielong, zagrał w pole karne do Przybeckiego,  ale strzał debiutującego dziś w barwach Ruchu pomocnika został zablokowany. „Niebescy” wyszli z szatni mocno podrażnieni, agresywnie ruszyli na gospodarzy, w grze było widać więcej ruchu. W 55. minucie do siatki gdynian trafił co prawda Stępiński, ale arbiter nie uznał bramki odgwizdując przewinienie. Czas uciekał, a chorzowianie wciąż czekali na wyrównania. Po godzinie gry trener Fornalik zdecydował się wprowadzić na boisko drugiego napastnika zastępując Hanzela Jakubem Arakiem, który już po kilku minutach mógł wpisać się na listę strzelców, ale nie zdołał wykończyć wrzutki Patryka Lipskiego z rzutu wolnego.W 68. minucie skutecznością popisali się za to miejscowi. Podanie na wolne pole dostał Bożok, który sprytną podcinką przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Skabą.  Po chwili mógł odpowiedzieć Łukasz Surma, ale po dośrodkowaniu Martina Konczkowskiego uderzył w golkipera Arki, Konrada Jałochę. „Niebiescy” gali ambitnie, nie potrafili jednak sforsować mądrze grających w defensywie gospodarzy. Na dodatek Arka dobiła chorzowian jeszcze jednym golem. Trochę niespodziewanie piłkę przed polem karnym dostał wprowadzony Rafał Siemaszko, popędził w „szesnastkę” i z bliska wpakował futbolówkę do siatki uderzając w krótki róg. Honorową bramkę mógł zdobyć jeszcze Stępiński, ale trafił w słupek.

Niestety, drugi z rzędu mecz wyjazdowy kończy się porażką Ruchu. po trzech rozegranych spotkaniach „Niebiescy” wciąż mają na koncie 3 punkty. O kolejne powalczą w poniedziałek, 8 sierpnia w domowym starciu z innym beniaminkiem, Wisłą Płock. Już teraz zapraszamy na Cichą!

Tradycyjną relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Arka Gdynia – Ruch Chorzów 3:0 (1:0)

1:0 Dariusz Zjawiński, 23 min.
2:0 Miroslav Bożok, 68 min.
3:0 Rafał Siemaszko, 81 min.

Arka: Jałocha – Socha, Marcjanik, Sołdecki, Warcholak – Łukasiewicz, Kakoko (76 Marciniak) – Marcus Vinicius (85 Błąd), Szwoch, Bożok – Zjawiński (67 Siemaszko); trener: Grzegorz Niciński.
Rezerwowi: Steinbors, Zbozień, Sobieraj, Yussuff.

Ruch: Skaba – Konczkowski, Grodzicki, Cichocki, Koj – Surma, Hanzel (61 Arak) – Przybecki (70 Mazek), Lipski, Ćwielong (82 Moneta) – Stępiński; trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Lech, Oleksy, Urbańczyk, Bargiel.