MAMY AWANS!

Data dodania: 2016-08-11 19:05:46

Po emocjonującym starciu w Olsztynie i serii rzutów karnych „Niebiescy” awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski. Brawo drużyna!

Trener Waldemar Fornalik na dzisiejszy mecz desygnował bardzo eksperymentalny skład. Na lewej obronie od pierwszej minuty występował Łukasz Moneta, w środku pomocy zameldowali się Łukasz Hanzel i debiutujący w barwach Ruchu Michał Walski, a na tak zwanej „10” wystąpił Bartosz Nowak. Od początku spotkania było widać, że to chorzowianie będą stroną dominującą. Zawodnicy Ruchu długo utrzymywali się przy piłce i konstruowali akcje, ale Stomil bardzo dobrze grał w defensywie. Mimo przewagi „Niebieskich” to zawodnicy z Olsztyna oddali pierwszy groźny strzał. W 9. minucie o uderzenie pokusił się Tomasz Zahorski, ale piłka na szczęście minęła słupek. Kilka chwil później to chorzowianie mieli okazję do zmiany rezultatu. Po wrzucie piłki z autu przez Michała Koja do futbolówki w polu karnym dopadł Nowak, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez obrońcę. W 31. minucie chorzowianie mogli już prowadzić 1:0. Po dośrodkowaniu Kamila Mazka w pole karne nikt nie zdołał przeciąć toru lotu piłki i wpakować jej do pustej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły w takich samych zestawieniach. Od początku do ataku ruszyli „Niebiescy”. W 49. minucie w pole karne Mazkowi wyłożył piłkę Walski, ale niestety uderzenie naszego skrzydłowego zatrzymało się na słupku. Dosłownie kilka sekund później chorzowianie przeprowadzili kolejną akcję. W pole karne dośrodkował Martin Konczkowski, a główkował Jakub Arak. Niestety piłka minimalnie minęła słupek. W 58. minucie pierwszą groźną akcję w drugiej połowie przeprowadzili gospodarze. Sprzed pola karnego na bramkę Ruchu uderzył Rafał Kujawa, ale w bramce bardzo dobrze spisał się Kamil Lech. Jednak przez cały czas to „Niebiescy” atakowali. Gospodarze próbowali odpowiedzieć kąśliwymi kontratakami, które były przerywane przez duet Marcin Kowalczyk Mateusz Cichocki. W 68. minucie z linii 16 metra na bramkę rywali uderzył Przemysław Bargiel, a piłka o centymetry minęła poprzeczkę. Chwilę później „Bargi” po raz kolejny znalazł się w dogodnej sytuacji. Piłkę w polu karnym wyłożył mu Moneta, ale strzał naszego młodego pomocnika był zbyt lekki, aby zaskoczyć bramkarza Stomilu. Przewaga „Niebieskich” była bardzo widoczna, ale niestety nie przekładało się to na bramki. W 81. minucie po indywidualnym błędzie zakotłowało się w polu karnym chorzowian, ale na wysokości zadania stanął Kowalczyk, który wyjaśnił sytuację dalekim wybiciem. Chwilę później mogło już być 1:0 dla Ruchu. Po dośrodkowaniu w pole karne rywali, Mariuszowi Stępińskiemu  niewiele zabrakło, aby wpakować piłkę do bramki. W 88. minucie w sytuacji sam na sam z Lechem stanął Łukasz Suchocki, ale bardzo dobrym wyjście z bramki i obroną popisał się nasz golkiper. Niestety żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę w regulaminowym czasie, więc konieczna była dogrywka.

Dogrywka zaczęła się tak jak druga połowa. „Niebiescy” od razu ruszyli do ataku, ale Stomil bardzo dobrze się bronił. w 96. minucie kolejny raz z dystansu uderzył Bargiel, ale niestety kolejny raz o kilka centymetrów za wysoko. Chwilę później dobrze z rzutu rożnego dośrodkował Nowak, ale w polu karnym rywali „Stępel” minimalnie minął się z piłką. Pierwsza połowa dogrywki zakończyła się bezbramkowym remisem. Po krótkiej przerwie nic się nie zmieniło, „Niebiescy” nadal napierali na bramkę rywali. W 108. minucie po zamieszaniu w polu karnym Stomilu chorzowianie mogli wyjść na prowadzenie, ale w bramce bardzo dobrze spisał się Michał Leszczyński. W 114. minucie przed szansą po raz kolejny stanął Bargiel, który mocno uderzył linii 16 metra, ale tym razem bardzo dobrze spisał się bramkarz rywali. Chwilę później zakotłowało się w polu karnym „Niebieskich”, ale całą sytuację wyjaśnił Cichocki. Niestety dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia spotkania. Do wyłonienia zwycięzcy niezbędna była seria rzutów karnych tak jak kilka lat temu w Olsztynie.

Po emocjonującej serii rzutów karnych „Niebiescy” pokonali Stomil Olsztyn i awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski, w której zmierzą się z Lechem Poznań!

Stomil Olsztyn – Ruch Chorzów 0:0 (0:0) po rzutach karnych 6:7

SKŁADY:

Stomi: Leszczyński – Biedrzycki, Wełnicki, Czarnecki, Dziemidowicz (76 Ratajczak), P. Kun, Jegliński, P. Głowacki, Nishi (72 Bartkowski), Zahorski (67 Suchocki), Kujawa; trener: Adam Łopatko.

Rezerwowi: Skiba, Ziemann, Trzeciakiewicz, G. Lech.

Ruch: Lech – Konczkowski, Koj, Cichocki, Moneta – Hanzel (59 Bargiel), Walski – Przybecki (37 Kowalczyk), Nowak, Mazek – Arak (72 Stępiński); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Skaba, Komarnicki, Urbańczyk, Ćwielong.

Szczegółową relację minuta po minucie znjadziecie TUTAJ.