Aktualności

Kibicujemy, ale nie klniemy! Konkurs pod patronatem prof. Jana Miodka

Data dodania: 2013-03-26 16:27:06

Wymyśl oryginalne odpowiedniki słów wulgarnych, wyślij do nas swoje propozycje i zdobądź wyjątkowe nagrody!

Chcemy zachęcić naszych fanów, by w chwilach wielkiego wzburzenia lub ogromnej radości nie używali słów obelżywych, które mogą początkujących sympatyków futbolu zniechęcić do odwiedzania stadionu, a klub narazić na kary finansowe nałożone przez Ekstraklasę. Zapraszamy sympatyków „Niebieskich” do umysłowej gimnastyki i wymyślenia ciekawych i zabawnych zamienników językowych, które wraz z danymi osobowymi należy przesłać na adres konkurs@ruchchorzów.com.pl. Konkurs rozstrzygniemy po zakończeniu sezonu, a raz w miesiącu będziemy publikować na naszej stronie internetowej najbardziej interesujące propozycje.

Przewodniczącym jury nie mógł zostać nikt inny jak profesor Jan Miodek, wybitny językoznawca i wielki sympatyk Ruchu.

- Martwi mnie, że bardzo często na naszych stadionach słyszy się słowa wulgarne i wiem, że zmiana tych przyzwyczajeń nie będzie należeć do łatwych zadań. Jednak jestem kibicem Ruchu i zrobię wszystko, by pomóc mojemu klubowi – zapewnił nas profesor Miodek.

Wasze pomysły oceniać będą także śląscy dziennikarze zajmujący się sportem: Robert Walczak z Telewizji Katowice, Zbigniew Cieńciała ze Sportu, Wojciech Todur z Gazety Wyborczej, Jacek Sroka z Dziennika Zachodniego, Michał Zichlarz z Faktu i Leszek Błażynski z Przeglądu Sportowego i Mateusz Wójcik z portalu Niebiescy.pl

Dla autorów najbardziej oryginalnych propozycji przygotowaliśmy wyjątkowe nagrody:
 

I miejsce – „Niebieski dzień” zdobywca najwyższego miejsca na podium będzie miał wyjątkową okazję, by uczestniczyć w treningu „Niebieskich”, zjeść obiad wspólnie z drużyną, spotkać się ze sztabem szkoleniowym. Zwycięzca konkursu otrzyma także piłkę z autografami zawodników i fotografie dokumentujące ten wyjątkowy dzień.

II miejsce – karnet na sezon 2013/2014, koszulkę z autografami drużyny i gadżety firmy EasyTouch
 
 
III miejsce – karnet na rundę jesienną sezonu 2013/2014, oryginalną bluzę sportową z herbem Ruchu i gadżety firmy Easy Touch
 
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni