Aktualności

Wspomnienie o Jerzym Wyrobku

Data dodania: 2013-03-26 19:41:17

Wspaniały, ciepły człowiek, zdolny piłkarz i wybitny trener, który z Ruchem zdobył ostatnią w historii klubu koronę mistrzowską – tak Jerzego Wyrobka wspominają przyjaciele i współpracownicy.

Mirosław Mosór, dyrektor sportowy Ruchu

Był jak drugi ojciec, dla wszystkich zawodników rozpoczynających karierę. Rzadko spotyka się na swojej zawodowej drodze takich wspaniałych ludzi jak on. Świetny nauczyciel i człowiek zawsze chętny do pomocy.  Będzie nam z pewnością bardzo go brakować.

 
Krzysztof Warzycha, były zawodnik "Niebieskich"

Jurek potrafił stworzyć bardzo dobrą atmosferę w szatni. Sukcesy, które odnieśliśmy to jego zasługa. To właśnie dzięki Jurkowi awansowaliśmy do ekstraklasy i od razu wywalczyliśmy mistrza. Rozumiał nas, świetnie nam się współpracowało. Był bardzo życzliwy, spokojny, pozytywnie nastawiony do wszystkich.

 
Grzegorz Kapica, były zawodnik i trener Ruchu

Jerzy w tej całej masie trenerów, którzy byli i są, jawił się jako człowiek trochę nie z tego świata. Nie uczestniczył w tej pogoni za sukcesem.  Po prostu piłka była dla niego najważniejsze. Całym swoim życiem dał dowód na to, że warto było być na świecie w tym samym czasie co on. Był reżyserem największego ostatniego sukcesu Ruchu. Wywalczył tytuł mistrza Polski, a  po nim nikomu ta sztuka się nie udała. To świadczy o tym, jak dobrym był szkoleniowcem. Serdeczne wyrazy współczucia dla całej rodziny, bo to dla nich ciężkie chwile

 

Gerard Cieślik, legenda "Niebieskich"

To był wyjątkowy chłopak nie miał w sobie żadnej złości, negatywnych emocji. Wszystko robił dla klubu. Miał po prostu Ruch we krwi. Jak tylko można było pomóc „Niebieskim” Jurek zgłaszał się jako pierwszy.  Pracował z juniorami, z pierwszą drużyna i na każdym szczeblu odnosił sukcesy. Trudno mi się pogodzić z tą stratą.

 
Eward Lorens, były zawodnik i szkoleniowiec Ruchu

Wielki człowiek Ruchu. Jak każdy miał kłopoty, ale zawsze był pozytywnie nastawiony do wszystkich, uśmiechnięty, radosny. Nigdy nie narzekał.  Był bardzo dobrym przyjacielem. Świetnie dogadywaliśmy się na boisku i poza nim.

Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni