IV liga: Rezerwy na remis

Data dodania: 2016-08-27 09:57:01

Podopieczni trenera Mateusza Soboty zmierzyli się na bocznym boisku przy Cichej z rezerwami Rakowa Częstochowa. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla „Niebieskich” zdobył Jakub Żmuda.

W trzech pierwszych kolejkach rozgrywek IV ligi młody chorzowski zespół nie punktował, ale dziś zdobył pierwsze „oczko” w ligowych rozgrywkach. Początek spotkania nie należał do najlepszych w wykonaniu Ruchu. Już w 5. minucie sędzia podyktował rzut karny dla rywali, który zakończył się bramką dla gości. Jednak „Niebiescy” po stracie bramki od razu ruszyli do ataku chcąc doprowadzić do wyrównania. Ta sztuka udała się Jakubowi Żmudzie, który pokonał bramkarza rywali bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego w 55. minucie. Przebieg całego spotkania był bardzo wyrównany. W końcówce szalę zwycięstwa na korzyść chorzowian mógł jeszcze przechylić Saba Dżikia, ale niestety golkiper rywali dwa razy popisał się dobrymi interwencjami.

Ruch II Chorzów – Raków II Częstochowa 1:1 (0:1)

0:1 ?, 5 min. (k)
1:1 Jakub Żmuda, 55 min.

SKŁAD:

Ruch: Dumin – Komarnicki, Wagner, Małkowski, Szymura (46 Hanel) – Sarwicki (82 M. Bobryk), Szol – Słoma, Żyłka, Żmuda – Milota (67 Dżikia); trener: Mateusz Sobota.
Rezerwowi: Paszek.

Żółta kartka: Dżikia.

Sędziował: Piotr Bielecki (Pszczyna).