IV liga: Gra coraz lepsza, ale punktów brak

Data dodania: 2016-08-31 16:35:46

W meczu 5. kolejki IV ligi śląskiej rezerwy Ruchu przegrały na własnym terenie ze Slavią Ruda Śląska 0:2.

„Niebiescy” o pierwsze zwycięstwo w IV lidze walczyli dziś na własnym terenie ze Slavią Ruda Śląska. Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane. Zarówno „Niebiescy” jak i zawodnicy z Rudy Śląskiej mogli strzelić bramki. Pierwszą groźną sytuację do zmiany rezultatu miał Kamil Moritz, który w sytuacji sam na sam z Wojciechem Skabą uderzył minimalnie obok bramki. Chwilę później kombinacyjną akcją odpowiedzieli „Niebiescy”. Na uderzenie zza linii pola karnego zdecydował się Michał Bobryk, a golkiper rywali z trudem poradził sobie ze strzałem zawodnika chorzowian. Ani jedni, ani drudzy nie dawali za wygraną. W 35. minucie kolejny atak wyprowadzili chorzowianie, ale zbyt długo rozgrywali piłkę i ostatecznie uderzenie Saby Dżikii zostało zablokowane przez obrońców rywali. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remis.

Na drugą część spotkania obaj trenerzy desygnowali te same jedenastki. Jednak już po kilku minutach gry trener Slavii musiał dokonać dwóch wymuszonych zmian. Przed polem karnym zespołu z Rudy Śląskiej zderzyło się dwóch zawodników rywali „Niebieskich”. Zarówno golkiper Tomasz Strąk, jak i Marcin Szablicki doznali kontuzji i nie byli w stanie kontynuować gry. Chwilę później Slavia wyszła na prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne Kamil Zalewski przyjął piłkę, obrócił się i lekkim uderzeniem przepuścił piłkę pod ręką Wojciecha Skaby. „Niebiescy” od razu próbowali odpowiedzieć na stratę bramki, ale defensywa rywali bardzo dobrze sobie radziła atakami podopiecznych trenera Mateusza Soboty. W 75. minucie na indywidualny rajd skusił się Michał Walski, który uderzył na bramkę rywali z dystansu, jednak w ostatniej chwil strzał zablokował obrońca wybijając piłkę na róg. Kilka minut później wyśmienitą sytuację do zmiany rezultatu Marcinowi Milocie wypracował Gracjan Komarnicki. „Komar” wyłożył piłkę w polu karnym pomocnikowi „Niebieskich”, a ten z najbliższej odległości przestrzelił nad bramką. Slavia nie pozostawał dłużna. Rywale Ruchu od razu przeprowadzili kontrę i tylko poprzeczka uratowała chorzowian od straty drugiej bramki. Najdogodniejszą sytuację do zmiany rezultatu miał Michał Walski, który popisał się mocnym, technicznym uderzeniem zza pola karnego. Niestety golkiper rywali wybronił uderzenie pomocnika Ruchu końcami palców. W doliczonym czasie gry drugą bramkę dla zespołu gości zdobył Jacek Wujec  po dośrodkowaniu Bartłomieja Maciejewskiego w pole karne z rzutu wolnego. Niestety „Niebiescy” po raz kolejny musieli przełknąć gorycz porażki, jednak gra chorzowian wygląda coraz lepiej.

Ruch II Chorzów – Slavia Ruda Śląska 0:2 (0:0)

0:1 Kamil Zalewski, 55 min.
0:2 Jacek Wujec, 90+2 min.

Ruch: Skaba – Komarnicki, Wagner, Małkowski, Szymura – Szol (74 Milota), Walski – Słoma, M. Bobryk (80 Sarwicki), Hanel – Dżikia (57 Żyłka); trener: Mateusz Sobota.
Rezerwowy: Dumin.

Slavia: Strąk (50 Kucharski) – Szymański, Babczyński, Met, Szablicki (50 Puschhaus) – M. Rejmanowski, Wujec, Maciejewski, Krawczyk (73 Jamrozy) – Moritz, Zalewski; trener: Jacek Dudka.
Rezerwowi: Oraczewski, T. Rejmanowski, Cieślik, Filipiak.

Żółte kartki: Małkowski – Maciejewski, Met.