IV liga: Przy Cichej górą Ruch z Radzionkowa

Data dodania: 2016-09-03 10:20:28

Drugi zespół „Niebieskich” przegrał na własnym terenie z Ruchem Radzionków 0:2.

Od początku gra toczyła się pod dyktando wyżej notowanej drużyny z Radzionkowa. Przez kilkanaście minut chorzowska defensywa skutecznie radziła sobie z ofensywnymi zapędami gości. W pierwszym kwadransie „Cidry” próbowały więc uderzeń z dalszej odległości, ale żaden nie przyniósł powodzenia. Moment dekoncentracji w szeregach „Niebieskich” nadszedł w 18. minucie, kiedy kapitan radzionkowian Marcin Trzcionka przedarł się w nasze pole karne i po wymanewrowaniu kilku obrońców uderzył z bliska w długi róg obok bezradnego Jakuba Miszczuka. Kilka chwil później goście prowadzili już 2:0. Prostopadłą piłkę otrzymał Mateusz Hermasz i w sytuacji sam na sam pewnie trafił do siatki. Chorzowianie potrzebowali kilka minut by otrząsnąć się po straconych bramkach i po 30. minutach gry odważniej ruszyli do przodu. Swoją szansę miał Sergiusz Hanel. Skrzydłowy „Niebieskich” kilka minut później świetnie wypatrzył w polu karnym Sebastiana Żyłkę, ale ten strzelił tuż obok słupka. Radzionkowianie odpowiedzieli groźnym strzałem Jakuba Kulińskiego, na nasze szczęście futbolówka trafiła w boczną siatkę.

Po przerwie gra była wyrównana i obie ekipy stworzyły po kilka niezłych okazji. Najlepszą zmarnował Michał Bobryk, który w 65. minucie nie wykorzystał Michał Bobryk. „Niebiescy” grali całkiem nieźle, musieli jednak uznać wyższość bardziej doświadczonej drużyny z Radzionkowa. Chorzowianie wciąż czekają na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Powalczą o nie za tydzień w wyjazdowym starciu z Polonią Poraj.

Ruch II Chorzów – Ruch Radzionków 0:2 (0:2)

0:1 Marcin Trzcionka, 18 min.
0:2 Mateusz Hermasz, 24 min.

W 65. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Michał Bobryk. Bartosz Kucharski obronił.

Ruch II Chorzów: Miszczuk – Wiszyński (46 M. Bobryk), Wagner, Małkowski, Szymura – Sarwicki (86 Szkucik), Szol – Słoma, Gęsior (46 Pope), Hanel – Żyłka (76 Dżikia); trener: Mateusz Sobota.
Rezerwowi: Dumin.

Radzionków: Kucharski – Banaś, Dziewulski, Staszowski, Skalski – Łabojko, Trzcionka (90 Borowiec) – Bąk, Kuliński (58 Rocki), Hermasz (70 Cepek) – Wojsyk (76 Foszmańczyk); trener: Damian Galeja.
Rezerwowi: Krupa, Dyr, Nowara.

Żółte kartki: Małkowski, Szol, Hanel – Bąk.
Sędziował: Sebastian Frenke (Rybnik).