Pierwsze zwycięstwo rezerw

Data dodania: 2016-09-17 10:45:01

Grające w bardzo mocnym składzie rezerwy „Niebieskich” odniosły pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, pokonując na własnym boisku Gwarka Tarnowskie Góry 3:2.

Pierwszy skład „Niebieskich” prezentował się imponująco. W wyjściowej jedenastce znaleźli się bowiem wyłącznie piłkarze pierwszej drużyny. Takie zestawienie sprawiło, że ostatni w tabeli Ruch w starciu z wiceliderem był zdecydowanym faworytem. Od początku meczu gospodarze chcieli przejąć inicjatywę i rozgrywać ataki pozycyjne, ale gra toczyła się głównie w środku pola. Goście postawili na szybkie akcje i to oni w początkowej fazie spotkania mieli lepsze sytuacje do zdobycia bramki. Szczególnie groźnie było w 24. minucie, kiedy po dośrodkowaniu z prawej strony w idealnej sytuacji znalazł się napastnik Gwarka, ale posłał piłkę daleko obok bramki. Z kolei ekipa z Cichej najbliżej była w 40. minucie. Ładnie w środku pola przy piłce utrzymał się Bargiel, rozprowadził akcję na prawą stronę do wbiegającego w pole karne Przybeckiego, ale skrzydłowy „Niebieskich” posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Do przerwy mieliśmy więc bezbramkowy remis.

Po zmianie stron chorzowianie przyspieszyli tempo i ruszyli do ataku. Najpierw z dystansu obok bramki uderzył Walski, potem z rzutu wolnego niewiele nad poprzeczką piłkę przeniósł Oleksy. Swoją przewagę gospodarze udokumentowali w 59. minucie. Po bardzo dobrze rozegranym ataku pozycyjnym i pięknym przerzucie „Ola” na prawą stronę, „Niebiescy” długo utrzymywali się przy piłce w okolicach pola karnego rywala. Udało się wejść w obręb „szesnastki”, gdzie najpierw strzał oddał Przybecki, ale bramkarz sparował piłkę przed siebie. Chorzowianie przytomnie kontynuowali jednak akcję, piłkę na 16. metrze dostał Bargiel i mocnym strzałem w długi róg wyprowadził Ruch na prowadzenie. 5 minut później mogło być już 2:0. Ponownie pięknym zagraniem popisał się Oleksy. Obrońca Ruchu dośrodkował z lewej strony idealnie do niepilnowanego w polu karnym Przybeckiego, ale z jego strzałem poradził sobie Wiśniewski. Chwilę później, tym razem po dośrodkowaniu z prawej strony, dwóch zawodników czekało na piłkę. Ostatecznie uderzył ją Gęsior, ale bramkarz Gwarka znów stanął na wysokości zadania. W końcu udało się podwyższyć rezultat. Z lewej strony dośrodkował Moneta, a w polu karnym obrońcę wyprzedził Przybecki i głową skierował piłkę do siatki. W 79. minucie piękną akcję przeprowadził Walski, który efektownie minął obrońcę i pomknął lewą stroną w pole karne, po czym wyłożył piłkę nadbiegającemu z tyłu Monecie. Ten uderzył w długi róg i mieliśmy już 3:0. Chwilę później chorzowianie na swoim koncie mogli mieć już 4 trafienia, w pole karne wpadł Niezgoda, ale z Wiśniewski zdołał obronić jego strzał. W odpowiedzi groźną akcję przeprowadzili goście, z prawej strony sam w polu karnym znalazł się Polak i uderzył w długi róg, ale futbolówka nieznacznie minęła słupek. W końcu goście zdobyli jednak bramkę. Po uderzeniu z rzutu wolnego piłka trafiła w mur i spadła na głowę Adriana Sikory, który pewnie pokonał Miszczuka. W końcówce doszło do niespodziewanych emocji. W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla drużyny z Tarnowskich Gór. „Jedenastkę” na bramkę zamienił Jarka i było już tylko 3:2. Goście chcieli jeszcze ruszyć do ataku, ale zabrakło im czasu, „Niebiescy” ostatecznie utrzymali prowadzenie i pokonali wicelidera tabeli, tym samym odnosząc pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Ruch II Chorzów – Gwarek Tarnowskie Góry 3:2 (0:0)

1:0 Przemysław Bargiel, 59 min.
2:0 Miłosz Przybecki, 71 min.
3:0 Łukasz Moneta, 79 min.
3:1 Adrian Sikora, 88 min.
3:2 Dawid Jarka z rzutu karnego, 90+2 min.

Ruch: Miszczuk – Komarnicki (57 Szol), Cichocki, Oleksy, Moneta – Hanzel, Walski (81 Żyłka) – Przybecki (81 Dżikia), Bargiel, Gęsior (71 Słoma) – Niezgoda; trener: Mateusz Sobota.
Rezerwowi: Dumin, M. Bobryk, Małkowski.

Gwarek: Wiśniewski – Cymerys, Dzido, Mrozek, Śliwa – Timochina, Kuliński – Hewlik (73 Polak), Rosiński, Jarka – Makowski (73 Sikora); trener: Krzysztof Górecko.
Rezerwowi: Rosół, Górka, Curyło, Pstuś, Korzeniowski.