Na boisku nie kalkulowałem

Data dodania: 2016-09-24 20:18:46

Jedyną bramkę dla Ruchu w meczu z Lechią strzelił Rafał Grodzicki, który pewnie wykorzystał rzut karny. Naszego kapitana zabraknie jednak w kolejnym spotkaniu.

„Niebiescy” bardzo szybko stracili dziś dwa gole, po których wydawało się, że Lechia zakończy mecz wysokim zwycięstwem. Chorzowianie zdołali się jednak otrząsnąć z przewagi gospodarzy, strzelili bramkę i do końca byli bliscy wywiezienia z Gdańska korzystnego wyniku. – Przespaliśmy początek spotkania. W 13. minucie Lechia prowadziła już 2:0 i ciężko się grało. Jedyny pocieszenie jest takie, że podnieśliśmy się po tych dwóch bramkach. Zaczęliśmy stwarzać sobie sytuacje, strzeliliśmy bramkę kontaktową. Generalnie druga połowa też nieźle wyglądała, ale zabrakło goli – zaznaczył Rafał Grodzicki.

Za nami dziesiąty ligowy występ Ruchu w tym sezonie. Niestety w ani jednym nie udało się zachować czystego konta.  – Cały czas nad tym pracujemy. Najgorsze jest to, że efektów nie widać, ale wiem jak jest w piłce – przyjdzie taki moment, że drużyna Ruchu nie będzie traciła bramek – stwierdził kapitan zespołu.

Oprócz strzelonej bramki „Grodek” zapisał się w notesie arbitra także w inny sposób. W drugiej części meczu został upomniany przez Tomasza Musiała żółtą kartką, czwartą w tym sezonie, co oznacza przymusową pauzę w piątkowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin. – Na pewno będzie problem. Będąc na boisku nie kalkulowałem, nie myślałem o tym, że jestem zagrożony. Stworzyłem teraz trenerowi problem. Mam nadzieję, że za tydzień wyjdziemy w takim składzie, który nie straci bramki i Waldemar Fornalik będzie miał jeszcze większy problem – zakończył Rafał Grodzicki

źródło: własne; Canal + Sport