IV liga: „Niebiescy” bez punktów

Data dodania: 2016-10-01 10:25:53

Druga drużyna „Niebieskich” uległa Sarmacji Będzin 1:4. Honorową bramkę dla chorzowian pięknym strzałem z dystansu zdobył Michał Walski.

Skład „Niebieskich” został wzmocniony o kilku zawodników z pierwszej drużyny. Od początku to chorzowianie starali się przejść do ataku. Już w jednej z pierwszych akcji Przemysław Bargiel zagrał bardzo ładną piłkę na lewą stronę, gdzie doszedł do niej Kamil Słoma i zgrał do środka do Eduardsa Visnakovsa, który uderzył obok bramki. Chwilę później błysnął też Michał Walski. Środkowy pomocnik drużyny z Cichej minął z lewej strony obrońcę, zszedł do środka i uderzył w długi róg, minimalnie niecelnie. Najgroźniej było po kolejnym podaniu Bargiela do Słomy. Skrzydłowy Ruchu wyszedł sam na sam z bramkarzem i spróbował pokonać go podcinką, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Goście też mieli swoje okazje, po początkowej fazie przewagi Ruchu zaczęli coraz częściej wychodzić z szybkimi atakami. W 32. minucie wyprowadzili ładną kontrę, po której w polu karnym w dobrej sytuacji znalazł się Rafał Jędrzejczyk i uderzył mocno pod poprzeczkę, jednak na posterunku był Wojciech Skaba. 6 minut później bramkarz chorzowian ponownie popisał się fenomenalną interwencją. Po podaniu z prawej strony tuż przed bramką znalazł się Artur Nowak i wydawało się, że z najbliższej odległości bez problemu wpakuje piłkę do siatki, ale w ostatniej chwili jego strzał zablokował golkiper „Niebieskich”. Niestety za trzecim razem już mu się to nie udało. Dośrodkowanie z lewej strony strzałem głową na bramkę zamienił Jędrzejczyk. Tym razem Skaba był bezradny.

W drugiej połowie chorzowianie musieli gonić wynik. Sarmacja cofnęła się do defensywy, zaś gospodarze konstruowali ataki pozycyjne. Po jednym z nich mocno przy słupku sprzed pola karnego uderzył Walski, ale dobrze interweniował stojący w bramce gości Dariusz Maciejowski. Do odbitej piłki dopadł jeszcze Visnakovs, jednak nie trafił w światło bramki. Chwilę później z atakiem wyszli zawodnicy Sarmacji i był to atak skuteczny. Dośrodkowanie z prawej strony strzałem po ziemi wykończył Michał Dyrda i było już 2:0 dla gości. Ruch tworzył sobie okazje, ale nie potrafił ich wykorzystać. Dwukrotnie bliski był „Wiśnia”, najpierw dostał dobrą piłkę w pole karne, bramkarz wyszedł wysoko, ale napastnik chorzowian zdecydował się na strzał po ziemi, który zablokowali obrońcy Sarmacji. Później Łotysz doszedł do główki w polu karnym i uderzył tuż obok słupka. Bliski szczęścia był też Walski, który efektownie przerzucił w polu karnym piłkę nad obrońcą i znalazł się w dobrej sytuacji do oddania strzału, ale w ostatniej chwili zablokowali go obrońcy zespołu z Będzina i skończyło się tylko na rzucie rożnym. Świetną okazję miał też Marcin Milota, który dostał idealną piłkę na głowę, ale nie potrafił skierować jej do siatki. Później znów trafić mógł Visnakovs, sytuacji było naprawdę sporo, ale nikt nie potrafił ich wykończyć. Aż do 80. minuty, kiedy Walski postanowił uderzyć z dystansu. Wyszło mu to idealnie, bo trafił w samo okienko i „Niebiescy” przegrywali już tylko 1:2. 5 minut później goście rozwiali jednak wątpliwości zobywając trzeciego gola, którego po ładnej indywidualnej akcji zdobył Jędrzejczyk. W 89. minucie postawili „kropkę nad i”. Kolejny raz zaatakowali prawą stroną, tym razem strzelec dwóch goli dla Sarmacji asystował, a do pustej bramki piłkę wpakował były zawodnik Ruchu, Alex Tyszczak.

Ruch II Chorzów – Sarmacja Będzin 1:4 (0:1)

0:1 Rafał Jędrzejczyk, 44 min.
0:2 Michał Dyrda, 54 min.
1:2 Michał Walski, 80 min.
1:3 Rafał Jędrzejczyk, 85 min.
1:4 Alex Tyszczak, 89 min.

Ruch: Skaba – Komarnicki, Dżikia, Małkowski, Wagner – Hanel (71 Milota), Walski, Bargiel (82 Sarwicki), Gęsior (57 Szol), Słoma – Visnakovs; trener: Mateusz Sobota.
Rezerwowi: Dumin, Żyłka, Szymura.

Sarmacja: Maciejowski – Sroka, Majka, Buchcik, Kowalski – Jędrzejczyk (90 Maryniok), Dyrda, Derlatka, Misztal (87 Sadowski) – Malicki (63 Tyszczak), Nowak (77 Kita); trener: Krzysztof Kiełb.