„Wiśnia” strzela – rezerwy gromią! Ruch II – GKS II 6:1!

Data dodania: 2016-10-16 10:26:06

Przy Cichej spotkały się dziś drugie zespoły Ruchu i GKS Katowice. „Niebiescy” nie mieli litości, gromiąc rywali aż 6:1!

Oba zespoły na dzisiejsze derby wyszły wzmocnione zawodnikami z pierwszego składu. W barwach Ruchu swój mały debiut zaliczył słowacki bramkarz Libor Hrdlicka, a po raz pierwszy po kontuzji wystąpił Miłosz Trojak. Początkowo gra toczyła się głównie w środku pola. Pierwsze okazję do zdobycia bramki mieli katowiczanie, ale w polu karnym bardzo czujnie zachowała się obrona Ruchu. W 14. minucie to „Niebiescy” mogli wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła główkował na bramkę Eduards Visnakovs, ale w bramce bardzo dobrze zachował się Maciej Wierzbicki. Po chwili boisko musiał opuścić Michał Walski, który w jednym ze starć doznał urazu. W kolejnych minutach chorzowianie urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki. Rozpoczął „Wiśnia”,którypo dośrodkowaniu z rzutu rożnego  popisał się pięknym wolejem w długi róg. Po strzelonym pierwszym golu od razu ruszyli do ataku z chęcią podwyższenia wyniku. Nie minęła chwila, a chorzowianie prowadzili już 2:0. Z dystansu na bramkę rywali uderzył Miłosz Przybecki, nie popisał się golkiper gości i piłka wpadła do siatki. Następnie indywidualną akcją na lewym skrzydle popisał się Przybecki. Po wyprowadzeniu w pole dwóch obrońców dośrodkował prosto na głowę Nowaka, Sytuacje próbował jeszcze ratować jeden z obrońców, ale futbolówka po raz trzeci ugrzęzła w siatce. Nie minęło 5. minut, a Visnakovs podwyższył wynik na 4:0. Napastnik „Niebieskich” pokonał bramkarza „Gieksy” kapitalnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu Gracjana Komarnickiego z prawego skrzydła. W 32. minucie „Wiśnia” skompletował hat-tricka. W pole karne dośrodkował Kamila Słoma, a nasz napastnik uderzył z wyczuciem i przelobował bramkarza rywali. Później nieco przebudzili się goście, którzy nieco odważniej zaatakowali. Po jednej z akcji na bramkę Ruchu strzelał Eryk Sobków, ale jego uderzenie zatrzymało się na naszej obronie. W ostatniej minucie pierwszej połowy idealną okazję do zdobycia gola miał Andreja Prokić, który stanął oko w oko z Hrdlicką, ale bardzo dobrą interwencją popisał się golkiper Ruchu. Niestety zaledwie kilka sekund później po stracie w środku polazawodnicy z Katowice stworzyli sobie kolejną sytuację i tym razem ją wykorzystali, a do siatki trafił Eryk Soboków. Po tej bramce arbiter zakończył pierwszą połowę. „Niebiescy” schodzili na przerwę z czterobramkową przewagą.

W drugiej połowie stało się to, na co kibice Ruchu bardzo długo czekali. Na boisku zameldował się Michał Helik, który wczoraj siedział już na ławce w meczu pierwszej drużyny. „Niebiescy” od razu ruszyli do ataku. Pierwszą bardzo dobrą okazję miał w 50. minucie Visnakovs. Napastnik Ruchu popisał się mocnym uderzeniem, ale piłka niestety zatrzymała się na poprzeczce. Pio kilku minutach „Wiśnia” już się nie pomylił. Lewym skrzydłem ruszył Przybecki, który idealnie dośrodkował piłkę w pole karne do Łotysza, a temu nie pozostało nic innego jak dołożyć nogę i wpakować futbolówkę do siatki. Był to już jego czwarty gol w tym meczu! Po tej bramce gra toczyła się głównie w środku pola, ale to chorzowianie częściej próbowali się przedrzeć pod pole karne rywali. W 69. minucie indywidualną akcją popisał się Słoma. Pomocnik Ruchu minął dwóch rywali i uderzył na bramkę z okolicy 11. metra, ale w bramce bardzo dobrze zachował się Wierzbicki. „Niebiescy” mimo wysokiego prowadzenia szukali kolejnych trafień. Podopieczni trenera Mateusza Soboty nie pozwalali rywalom na zbyt wiele – Libor Hrdlicka po przerwie był właściwie bezrobotny – a sami konstruowali akcję za akcją. W 85. minucie świetną okazję do podwyższenia wyniku miał jeszcze wprowadzony Saba Dżikia, ale jego uderzenie z jedenastego metra przeleciało minimalnie nad poprzeczką. Chorzowianie do końcowego gwizdka kontrolowali przebieg spotkania i odnieśli przekonujące zwycięstwo nad rywalem zza miedzy. Katowiczanie wracają do domu z bagażem sześciu bramek. Co ciekawe, obie ekipy zmierzą się znowu we wtorek, tym razem w półfinale rozgrywek Pucharu Polski na szczebli Podokręgu Katowice. Początek meczu przy Cichej o godz. 15:00.

Ruch II Chorzów – GKS II Katowice 6:1 (5:1)

1:0 Eduards Visnakovs, 18 min.
2:0 Miłosz Przybecki, 23 min.
3:0 Bartosz Nowak, 25 min.
4:0 Eduards Visnakovs, 30 min.
5:0 Eduards Visnakovs, 32 min.
5:1 Eryk Sobków, 45 min.
6:1 Eduards Visnakovs, 54 min.

Ruch: Hrdlicka – Komarnicki, Trojak (46 Helik), Małkowski, Wagner – Hanzel, Walski (14 Szol) – Przybecki, Nowak, Słoma (77 Sarwicki) – Visnakovs (77 Dżikia); trener: Mateusz Sobota.
Rezerwowi: Dumin, Szymura.

GKS: Wierzbicki – Juraszczyk, Szombierski, Jurkowski, Jaromin – Duda (46 Kramarczyk), Barczyk (76 Kraczyński) – Stanik (46 Taska), Szołtys, Prokić (60 Sawicki) – Sobków; trener: Adrian Napierała.