LWJS: Kolejne zwycięstwo juniorów!

Data dodania: 2016-10-23 10:05:56

Dziś o kolejne punkty walczyli juniorzy Ruchu. Drużyna Ireneusza Psykały na własnym terenie pokonała zespół TS Czarni-Góral Żywiec 3:2

Do rywalizacji z 11. w tabeli drużyną z Żywca „Niebiescy” podchodzili w roli faworyta. Na pierwsze trafienie musieliśmy czekać do 33. minuty, kiedy skutecznym strzałem z rzutu wolnego popisał się Bartosz Nowakowski. Kilka chwil później, po składanej akcji zespołu, Łukasz Jaworek zamienił na gola podanie Patryka Sikory. Goście stwarzali niewiele okazji, ale zdołali trafić do siatki Ruchu. Drużyna z Żywca zdobyła kontaktową bramkę w 68. minucie, jednak już po chwili, „Niebiescy” znów byli na dwubramkowym prowadzeniu, tym razem po samobójczym trafieniu jednego z rywali. Czarni zmniejszyli jeszcze rozmiary porażki w doliczonym czasie gry. Podopieczni trenera Ireneusza Psykały nie rozegrali dziś najlepszego meczu, ale najważniejsze były punkty, dzięki którym chorzowianie zbliżyli się do ligowego szczytu.

Ruch Chorzów – TS Czarni-Góral Żywiec 3:2 (2:0)

1:0 Bartosz Nowakowski, 33 min.
2:0 Łukasz Jaworek, 39 min.
2:1 ?, 68 min.
3:1 bramka samobójcza, 70 min.
3:2 ?, 90+ min.

Ruch: Paszek – Górceki, Czajkowski, Michna, Starzyński, Jaworek (89 Slyusarenko), Sikora, Piwko, Nowakowski, Szkucik (46 Mielczarek), Balicki (87 Pawlas); trener: Ireneusz Psykała.
Rezerwowi: Bielecki, Dąbrowski, Zięba.