Teraz ruszymy w górę!

Data dodania: 2016-10-24 22:48:43

Po raz pierwszy chorzowskiej publiczności zaprezentował się nowy golkiper, Libor Hrdlicka, który pewnością będzie mile wspominał swój debiut. „Niebiescy” pewnie zwyciężyli Koronę 4:0, a Słowak zachował czyste konto.

Było to pierwsze spotkanie w tym sezonie Ekstraklasy, w którym Ruch nie stracił bramki. Spora w tym zasługa Libora, który popisał się kilkoma świetnymi paradami, a w trakcie gry emanował pewnością siebie. – Dziękuję kolegom z drużyny. Dzisiaj grali bardzo dobrze, przez co nie miałem wiele pracy. Jestem szczęśliwy, że mój debiut zakończył się tak wysokim zwycięstwem. Dobrze funkcjonowała nasza ofensywa z Jarkiem Niezgodą i „Wiśnią” w ataku, a z tyłu bardzo pewni byli Marcin Kowalczyk i Rafał Grodzicki – chwalił kolegów Hrdlicka. – Wszyscy widzieli jak wyglądała tabela. Ta wygrana była nam potrzebna. Myślę, że teraz ruszymy w górę – dodał słowacki golkiper.

30-latek zaimponował zwłaszcza przy uderzeniu Jacka Kiełba w pierwszej połowie i przypadkowym odbiciu od Pawła Oleksego po przerwie. W obu tych sytuacjach Libor wyciągał się jak struna i ratował „Niebieskich” od straty gola. – Po strzale Kiełba piłka leciała bardzo nieprzyjemnie, ale szczęśliwie udało się obronić – skomentował Hrdlicka, 53. zawodnik w historii, który strzegł chorzowskiej bramki w meczu Ekstraklasy.

Liborowi gratulujemy udanego debiutu i życzymy powodzenia w kolejnych spotkaniach!