IV liga: Trener juniorów Ruchu katem „Niebieskich”

Data dodania: 2016-10-29 13:16:53

Drugi zespół Ruchu przegrał na własnym terenie 1:2 z Przemszą Siewierz w meczu 14. kolejki IV ligi śląskiej. Obie bramki dla rywali strzelił… pracujący jako trener w naszej Akademii Piłkarskiej Daniel Tukaj.

Po zwycięstwie nad MKS Myszków i odbiciu się od dna ligowej tabeli, nasze rezerwy miały apetyt na kolejną wygraną. Drużyna prowadzona przez Mateusza Sobotę, wzmocniona kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu, rywalizowała dziś jednak z bardzo wymagającym przeciwnikiem. Zaczęło się dobrze. W 14. minucie Kamil Słoma prostopadłym podaniem uruchomił Sebastiana Żyłkę, a ten, w sytuacji sam na sam, wyprowadził „Niebieskich” na prowadzenie. Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do końca pierwszej połowy. Po przerwie trafiali jednak tylko goście, a dokładnie Daniel Tukaj, trener juniorów młodszych w Akademii Piłkarskiej Ruchu. Najpierw strzałem w długi róg doprowadził do wyrównania, a kilkanaście minut później wykorzystał rzut karny. Mimo starań naszego zespołu, mecz zakończył się zwycięstwem Przemszy 2:1. Za tydzień „Niebiescy” zagrają na wyjeździe z rezerwami Piasta Gliwice.

Ruch II Chorzów – Przemsza Siewierz 1:2 (1:0)

1:0 Sebastian Żyłka, 14 min.
1:1 Daniel Tukaj, 48 min.
1:2 Daniel Tukaj z rzutu karnego, 60 min.

Ruch: Skaba – Komarnicki, Trojak, Małkowski (85 Hanel), Pazio – Sarwicki (80 Dżikia), Walski – Lewandowski, Gęsior, Żyłka (62 Milota) – Słoma; trener: Mateusz Sobota.
Rezerwowi: Paszek, Wagner, Szymura.

Żółte kartki: Trojak, Małkowski – Tokarz.