LWJS: Derby Chorzowa dla Ruchu!

Data dodania: 2016-11-06 10:43:45

Juniorzy starsi Ruchu szybko wrócili na zwycięską ścieżkę. W derbach Chorzowa pokonali na własnym terenie Stadion Śląski 3:1!

„Niebiescy” przystępowali do derbowego spotkania podrażnieni ubiegłotygodniową porażką z Górnikiem, która przerwała serię siedmiu kolejnych zwycięstw. Podopieczni trenera Ireneusza Psykały walczą o najwyższe lokaty w I lidze wojewódzkiej, dlatego nie mogli sobie pozwolić na kolejne straty punktowe. Na pierwszego gola w starciu ze Stadionem Śląskim czekaliśmy do 35. minuty, kiedy po podaniu Patryka Sikory do bramki trafił Łukasz Jaworek. Gdy po chwili czerwoną kartkę obejrzał jeden z zawodników rywali, wydawało się, że „Niebieskich” nie może stać się już nic złego w tym meczu. Jednak po kilku kolejnych minutach goście doprowadzili do wyrównania i wynikiem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie nasz zespół potwierdził jednak swoja wyższość. Najpierw Dominik Lewandowski wyprowadził Ruch na prowadzenie po podaniu Dominika Szola, a w 78. minucie po asyście Jaworka, wygraną przypieczętował Kamil Szkucik, który pojawił się na boisku dosłownie chwilę wcześniej.

Za tydzień „Niebiescy” rozegrają niezwykle ważne spotkanie z liderującym Podbeskidziem. Mecz zostanie rozegrany w Bielsku-Białej w niedzielę, 13 listopada. Aktualną tabelę i wyniki I Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych znajdziecie TUTAJ

Ruch Chorzów – Stadion Śląski Chorzów 3:1 (1:1)

1:0 Łukasz Jaworek, 35 min.
1:1 ?, 41 min.
2:1 Dominik Lewandowski, 59 min.
3:1 Kamil Szkucik, 78 min.

Ruch: Bielecki – Wiszyński, Czajkowski (46 Zięba), Małkowski, Starzyński, Sikora, Szol, Piwko (85 Górecki), Jaworek (81 Mielczarek), Lewandowski (85 Slyusarenko), Nowakowski (77 Szkucik); trener: Ireneusz Psykała.
Rezerwowi: Tarasz, Dąbrowski.

Żółta kartka: Małkowski.