IV liga: Pewne zwycięstwo rezerw. Dublet „Dżikiego”!

Data dodania: 2016-11-12 10:18:04

Drugi zespół Ruchu pokonał na własnym terenie Górnika Piaski 2:1, po dwóch trafieniach Saby Dżikii.

Choć drużyna z Czeladzi zajmuje dużo wyższe miejsce w tabeli IV ligi, faworytem wydawali się chorzowianie wzmocnieni zawodnikami z pierwszego zespołu. Oczekiwania potwierdzały się już od pierwszego gwizdka. „Niebiescy” kontrolowali mecz, starali się grać kombinacyjnie. Kreatywnością wykazywał się nasz środek pola w składzie Bartosz Gęsior, Przemysław Bargiel i Michał Walski, wspierany ze skrzydła przez aktywnego Kamila Słomę. Pierwszą groźną okazję podopieczni trenera Mateusza Soboty mieli w 7. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mocno z woleja uderzył Gęsior, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. „Niebiescy” przeważali, ale brakowało klarownych okazji. Nasi piłkarze próbowali strzałów z dystansu, a kilkukrotnie zagrali nawet zbyt kombinacyjnie, mogąc w prostszy sposób finalizować akcje. Goście nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Najgroźniejszą okazję stworzyli w 27. minucie, kiedy po małym zamieszaniu w polu karnym oko w oko z Jakubem Miszczukiem stanął Kamil Szydłowski, ale nasz golkiper popisał się świetną interwencją. Po chwili „Niebiescy” objęli prowadzenie. Po indywidualnej akcji Walskiego z piłką na lewej stronie znalazł się Słoma. 18-letni skrzydłowy wrzucił idealnie na głowę Saby Dżikii, któremu nie pozostało nic innego jak skierować piłkę do bramki z najbliższej odległości. Tuż przed przerwą „Dżiki” po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Co prawda jego strzał z bliska wybił golkiper Górnika, ale sędzia liniowy zasygnalizował, że zrobił to już zza linii bramkowej. Goście nie mogli pogodzić się z tą decyzją, mieli sporo pretensji do arbitrów za uznanie gola, jednak pozostali oni niewzruszeni i rezerwy Ruchu prowadziły do przerwy 2:0.

Na początku drugiej połowy gra była bardziej wyrównana. Goście zagrozili bramce „Niebieskich” dwukrotnie po strzałach z rzutów wolnych, wykonywanych tuż sprzed linii pola karnego. Również chorzowianie mogli się pokusić o kolejne trafienia po stałych fragmentach. Najpierw po rzucie rożnym w świetnej sytuacji znalazł się Miłosz Trojak, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Po chwili z wolnego dorzucił Walski, a Gęsior z ostrego kąta uderzył głową obok bramki. „Niebiescy” się rozkręcili. Kilkadziesiąt sekund później oko w oko z golkiperem Górnika stanął Bargiel, ale przegrał pojedynek. Dobijał jeszcze Sebastian Żyłka, ale i jemu nie udało się trafić do siatki. Swoją szansę po rzucie rożnym miał także Michał Helik. Goście nie mieli zbyt wielu argumentów w grze przeciwko dobrze zorganizowanej chorzowskiej defensywie i byli zmuszeni głównie do powstrzymywania ofensywnych zapędów naszego zespołu. „Niebiescy” w pełni kontrolowali mecz, jednak przydarzyła im się chwila dekoncentracji w doliczonym czasie gry, którą wykorzystał Marcel Gad zdobywając kontaktowego gola. Na wyrównanie Górnikowi zabrakło już czasu i podopieczni Mateusza Soboty zasłużenie odnieśli piąte w tym sezonie ligowe zwycięstwo.

Było to ostatnie tegoroczne spotkanie naszych rezerw na własnym terenie. Za tydzień „Niebiescy” zakończą jesienne zmagania w IV lidze wyjazdową potyczką z Nadwiślanem Góra.

Ruch II Chorzów – Górnik Piaski 2:1 (2:0)

1:0 Saba Dżikia, 31 min.
2:0 Saba Dżikia, 44 min.
2:1 Marcel Gad, 90+2 min.

Ruch: Miszczuk – Komarnicki, Trojak, Helik, Pazio – Gęsior, Bargiel – Żyłka (70 Milota), Walski, Słoma (80 Hanel) – Dżikia (85 Szymura); trener: Mateusz Sobota.
Rezerwowy: Dumin.

Górnik: Stambuła – Kapral, Wilk, Rzymowski, Mroczek – Strojek (83 Żmuda), Sarzała, Sierka, Pieniążek (76 Jabłoński) – Szydłowski (81 Gad), Bębenek (78 Mokwiński); trener: Bogdan Pikuta.
Rezerwowi: Lech, Stolarczyk.