Ruch demoluje Górnika!

Data dodania: 2016-11-19 14:01:56

„Niebiescy” zrehabilitowali się za wysoką porażkę z Lechem i rozgromili na wyjeździe Górnika Łęczna 4:0.

Trener Waldemar Fornalik dokonał kilku korekt w składzie. Przede wszystkim wrócił do systemu z jednym napastnikiem. Za wysuniętym Jarosławem Niezgodą ustawiony został wracający do składu Patryk Lipski. Miejsce Rafała Grodzickiego w obronie zajął Michał Helik, zaś na lewej obronie pojawił się debiutujący w barwach Ruchu Adam Pazio.

W obecnym sezonie obie drużyny nie najlepiej prezentują się w początkowych fazach meczu. Tym razem zaczęły więc spokojnie, uważnie w obronie, starając się nie popełnić prostego błędu. Udało się to tylko „Niebieskim”, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i już w 10. minucie objęli prowadzenie. Z lewej strony kapitalnie, wprost na głowę Piotra Ćwielonga dośrodkował Łukasz Moneta, a skrzydłowemu Ruchu nie pozostało nic innego jak uderzyć obok bezradnego Sergiusza Prusaka. Stracona bramka podrażniła Górnika, który dosyć mocno ruszył do ataku chcąc jak najszybciej odrobić straty. W szeregach drużyny z Cichej sporo zagrożenia płynęło z lewej strony, gdzie ostre, groźne dla obrońców wrzutki posyłał Moneta. Podopieczni Waldemara Fornalika opanowali sytuację na boisku i w 19. minucie podwyższyli prowadzenie. Do dośrodkowania z rzutu wolnego doszedł Ćwielong, zgrał piłkę do środka, dopadł do niej Surma, któremu nie udało się pokonać bramkarza, ale przytomnie zachował się debiutant, Adam Pazio, który dobił do pustej bramki i było już 2:0 dla Ruchu. Dwubramkowe prowadzenie dodało chorzowianom pewności siebie, wyprzedzali rywali, wygrywali większość pojedynków i kontrolowali przebieg spotkania. Po pierwszej części gry „Niebiescy” byli lepszym zespołem i zasłużenie prowadzili 2:0.

Po zmianie stron goście nie zmienili sposobu gry, wciąż prezentowali się lepiej i nie zanosiło się na to, by losy meczu mogły się odwrócić. W 60. minucie kapitalnie Radosława Pruchnika wyprzedził Patryk Lipski, a zawodnikowi Górnika nie pozostało nic innego, jak powstrzymać go faulem. Jako że „Lipa” wychodził na czystą pozycję, sędzia zmuszony był pokazać Pruchnikowi czerwoną kartkę. Chwilę później kapitalnie z dystansu przymierzył Moneta, piłka trafiła w słupek, ale dopadł do niej Jarosław Niezgoda, który podwyższył prowadzenie „Niebieskich” i swój dorobek strzelecki. Gospodarze bardzo blisko byli w 70. minucie. Z rzutu wolnego ładnie przymierzył Szymon Drewniak, ale na szczęście trafił tylko w słupek. Podopieczni Waldemara Fornalika nie forsowali tempa gry, spokojnie rozgrywali piłkę i szukali kolejnych okazji do podwyższenia wyniku. W 79. minucie z dystansu mocno przymierzył Lipski, Prusak zdołał odbić piłkę, ale dopadł do niej wprowadzony dosłownie chwilę wcześniej Jakub Arak i głową wpakował futbolówkę do siatki. Ostatecznie więcej goli nie padło, chorzowianie zrehabilitowali się za wysoką porażkę z Lechem i w podobnych rozmiarach pokonali Górnika Łęczna.