Powtórka z rozrywki...

Data dodania: 2016-12-05 17:11:15

Wynik 1:2 to prawdziwa zmora „Niebieskich” w obecnym sezonie. Arka wykorzystała dwa stałe fragmenty gry, chorzowianie odpowiedzieli tylko jednym trafieniem i trzy punkty zgarnęli gdynianie.

Trener Waldemar Fornalik dokonał dwóch zmian w składzie w porównaniu do meczu z Jagiellonią Białystok. W ataku postawił na Jakuba Araka, a na skrzydle od pierwszej minuty zaczął Miłosz Przybecki.

Już w jednej z pierwszych akcji Arka objęła prowadzenie. Dokłądnie tak jak w poprzednich dwóch spotkaniach ligowych, gdynianie wykorzystali stały fragment gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Dominik Hofbauer, a akcję skutecznym strzałem głową wykończył Michał Marcjanik. „Niebiescy” już od pierwszych minut musieli gonić wynik. Pocieszający dla kibiców mógł być jednak fakt, że zarówno Termalica, jak i Wisła Kraków potrafiły z nawiązką odrobić szybko straconą bramkę w meczu z Arką. Chorzowianie już od 3. minuty musieli próbować pójść w ślady tych drużyn. „Niebiescy” w miarę szybko się ocknęli, po bardzo składnym ataku pozycyjnym w polu karnym piłkę dostał Łukasz Surma, obrońca Arki przewrócił kapitana chorzowian, sędzia nie dopatrzył się jednak faulu. Postanowił za to chwilę później podyktować jedenastkę dla gości. Do piłki podszedł Marcus da Silva i było już niestety 2:0 dla gości. Podopieczni Waldemara Fornalika nie prezentowali się dobrze, w pierwszej połowie nie zagrozili mocniej bramce strzeżonej przez Pavelsa Steinborsa i na przerwę schodzili z dwubramkową stratą.

Szkoleniowiec „Niebieskich” nie czekał ze zmianami. Po przerwie na boisku pojawili się Kamil Mazek i Jarosław Niezgoda. Gospodarze nie mieli nic do stracenia, musieli odważniej zaatakować rywali. Zaczęli najlepiej jak mogli. Z rzutu wolnego piłkę dośrodkował Patryk Lipski, nikt nie przeciął wrzutki, ale wyszedł z niej precyzyjny strzał i było już tylko 1:2. Chorzowianie zaczęli grać szybciej, ale wciąż brakowało nieco dokładności. Arka cofnęła się głęboko i czekała na okazje do kontrataku. W 61. minucie dobrą sytuację miał Niezgoda, dostał piłkę na jedenastym metrze od Piotra Ćwielonga, ale nie trafił w nią czysto i nie zagroził bramce gdynian. Drużyna z Cichej grała z dużą determinacją, długo utrzymywała się przy piłce, ale miała problemy z wypracowaniem sobie okazji strzeleckich. Udało się to w 78. minucie. Dośrodkowanie Martina Konczkowskiego strzałem z woleja wykończył „Pepe”, ale jego uderzenie okazało się niecelne. Czas uciekał, a podopieczni Waldemara Fornalika wciąż nie mogli przebić się przez obronę gości. Kilka razy zagotowało się w polu karnym, dwukrotnie piłkarze Ruchu domagali się rzutu karnego, zwłaszcza po tym, gdy Krzysztof Sobieraj uderzyl w twarz Michała Helika, ale sędzia pozostawał niewzruszony. Po raz kolejny w tym sezonie „Niebiescy” przegrywają, po raz kolejny 1:2...

Tradycyjną relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Arka Gdynia 1:2 (0:2)

0:1 Michał Marcjanik, 3 min.
0:2 Marcus Vinicius z rzutu karnego, 20 min.
1:2 Patryk Lipski z rzutu wolnego, 48 min.

Ruch: Hrdlicka – Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Pazio – Surma (76 Visnakovs), Urbańczyk – Przybecki (46 Mazek), Lipski, Ćwielong – Arak (46 Niezgoda); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Miszczuk, Grodzicki, Walski, Moneta.

Arka: Steinbors – Socha, Marcjanik, Sobieraj, Marciniak – Kakoko, Łukasiewicz – Marcus Vinicius, Hofbauer (86 Szwoch), Wojowski (79 Błąd) – Abbott (64 Zjawiński); trener: Grzegorz Niciński.
Rezerwowi: Jałocha, Stolc, Zbozień, Siemaszko.