Aktualności

Fornalik: Ja się nie poddaję!

Data dodania: 2016-12-05 20:39:38

Pomimo kolejnego niekorzystnego rezultatu, trener Waldemar Fornalik nie składa broni. – Będzięmy konsekwentnie szukać rozwiązań, zmian które będą dawały poprawę jakości w grze, a co za tym idzie, punkty – zapowiada szkoleniowiec „Niebieskich”.

– Ocena nie może być dobra po spotkaniu, w którym już w trzeciej minucie tracimy bramkę. Powiedziałem chłopakom w szatni, że zawiodła odpowiedzialność. Na treningu wielokrotnie ćwiczymy stałe fragmenty gry, wszystko jest rozpisane co do joty, ktoś nie wywiązuje się z tych zadań, co jest ewidentnym brakiem odpowiedzialności. Później kontrowersyjna sytuacja z Łukaszem Surmą, w powtórkach wielokrotnie widać, że sędzia mógł spokojnie podyktować rzut karny, a zamiast tego gwizdnął chwilę później przeciwko nam. Oczywiście doprowadziliśmy do tej sytuacji, ale dla mnie druga bramka też była kontrowersyjna. Druga połowa otworzyła się idealnie, chcieliśmy zdobyć tę kontaktową bramkę jak najszybciej, później brakło dokładności, może też skuteczności. W końcówce kolejna kontrowersyjna sytuacja z Michałem Helikiem, który dostał łokciem w twarz. Sędzia nie zareagował i nieszczęście gotowe. Przegrywamy kolejny mecz, plan był inny, ale ja się nie poddaję. Będzięmy konsekwentnie szukać rozwiązań, zmian, które będą dawały poprawę jakości w grze, a co za tym idzie punkty – zapewnił Waldemar Fornalik.

Z ulgą po meczu odetchnął trener Arki, Grzegorz Niciński. Dla jego zespołu było to przełamanie długiej serii bez zwycięstwa w Ekstraklasie. – Wygraliśmy mecz. W końcu, po ośmiu kolejkach zdobyliśmy trzy punkty w bardzo ważnym pojedynku, przed którym obie drużyny były w trudnej sytuacji. Świetnie weszliśmy w to spotkanie, prowadziliśmy 2:0 i dowieźliśmy zwycięstwo do końca. Oczywiście były mankamenty w naszej grze, ale cieszymy się ze zwycięstwa, możemy trochę odetchnąć, przed nami dwie kolejki do końca, zrobimy wszystko, żeby dopisać sobie jeszcze jakieś punkty w Ekstraklasie, w której, jak wiemy, bardzo ciężko się gra – stwierdził Grzegorz Niciński.

 

Waldemar Kaim

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk i Rafał Rusek/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni