Zwycięskie zakończenie roku!

Data dodania: 2016-12-16 19:09:02

„Niebiescy” pokazali charakter i po dobrej grze zasłużenie pokonali Wisłę Kraków 1:0, kończąc tym samym 2016 rok pozytywnym akcentem. Jedyną bramkę w spotkaniu zdobył niezawodny Jarosław Niezgoda.

Trener Waldemar Fornalik posłał do boju taką samą jedenastkę, jak na mecz z Wisłą Płock. W składzie Wisły doszło do kilku zmian. Niedysponowanych Bobana Jovicia i Arkadiusza Głowackiego zastąpili Jakub Bartosz i Richard Guzmics. W ataku trener Radosław Sobolewski tym razem postawił na dwójkę napastników, Pawła Brożka i Zdenka Ondraska.

Pierwszy kwadrans spotkania był wyrównany, z delikatnym wskazaniem na „Niebieskich”, którzy 63% czasu posiadali futbolówkę i próbowali przedostać się pod bramkę rywali atakiem pozycyjnym. Z kolei Wisła, tak jak w meczu z Lechią i Cracovią, ustawiona była dosyć głęboko i czekała na szanse do kontrataku. Najgroźniejszą sytuacją była ta, którą miał Kamil Mazek. Skrzydłowy chorzowian po raz kolejny pokazał, jaką dysponuje szybkością, doszedł w polu karnym do prostopadłego podania, ale Łukasz Załuska wyszedł z bramki, dobrze skrócił kąt i obronił uderzenie. „Biała Gwiazda” pierwszy strzał oddała dopiero w 37. minucie. Z przed pola karnego uderzał Petar Brlek, po drodze piłka odbiła się od obrońcy Ruchu i skończyło się tylko na rzucie rożnym dla Wisły. Ekipa z Cichej w końcówce pierwszej części gry oddała nieco inicjatywę gościom, posiadanie piłki się wyrównało, ale oba zespoły miały problemy ze stworzeniem sobie klarownych okazji do objęcia prowadzenia i w efekcie do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis.

Druga część gry mogła zacząć się idealnie dla gospodarzy. Szybką kontrę środkiem boiska wyprowadził Marcin Kowalczyk, rozegrał piłkę na lewą stronę, gdzie strzałem akcję wykończył Jarosław Niezgoda, ale dobrze ustawiony bramkarz drużyny spod Wawelu poradził sobie z uderzeniem napastnika „Niebieskich”. Podopieczni Waldemara Fornalika przyspieszyli tempo. W 52 minucie Piotr Ćwielong najpierw efektownie minął obrońcę, a potem uderzył z dystansu. Łukasz Załuska zdołał odbić piłkę na rzut rożny. Ta sztuka udała mu się ponownie chwilę później, kiedy groźny strzał głową oddał Niezgoda. Chorzowianie mocno zaatakowali. Świetną indywidualną akcją popisał się Mazek, który wpadł w pole karne, zatańczył z piłką i „zawinął” ją w długi róg, jednak bramkarz Wisły po raz kolejny stanął na wysokości zadania, z najwyższym trudem broniąc uderzenie skrzydłowego Ruchu. W odpowiedzi swoich szans spróbował Patryk Małecki, futbolówka odbiła się jeszcze rykoszetem, co mogło zmylić Libora Hrdlickę, ale słowacki golkiper „Niebieskich” zachował czujność i obronił strzał „Małego”. Druga część gry była znacznie ciekawsza od pierwszej. Gospodarze dominowali na boisku i byli bliżsi objęcia prowadzenia od rywali ze stolicy Małopolski. W 80 minucie w pole karne piłkę wrzucił Martin Konczkowski, wybił ją Alan Uryga, jednak za krótko, wprost pod nogi Niezgody, który bez namysłu uderzył z woleja. Futbolówka po drodze odbiła się od Guzmicsa i wpadła do siatki. „Niebiescy” prowadzili 1:0! Wisła szybko ruszyła do odrabiania strat, dwa razy zrobiło się gorąco pod polem karnym chorzowian, ale na szczęście żadna z sytuacji nie zakończyła się golem. Końcówka spotkania to ataki „Białej Gwiazdy”. Krakowianie szukali sposobu na sforsowanie defensywy Ruchu, zaś gospodarze starali się oddalać zagrożenie i jak najdłużej utrzymywać przy piłce. Lepiej ze swoich zadań wywiązali się gospodarze, którzy utrzymali prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.

Nieudany rok zakończył się zwycięstwem po dobrej grze, które pokazało, jaki potencjał drzemie w zespole z Cichej i dało nadzieję na to, że nadchodzące 365 dni będzie znacznie lepsze. Wielkie brawa należą się też kibicom, którzy licznie stawili się na Cichej i przez pełne 90 minut głośno dopingowali swoją drużynę. Dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku!

Tradycyjną relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Wisła Kraków 1:0 (0:0)

1:0 Jarosław Niezgoda, 80 min.

Ruch: Hrdlicka – Konczkowski, Grodzicki, Helik, Kowalczyk – Surma, Urbańczyk – Mazek, Lipski, Ćwielong (77 Moneta) – Niezgoda (84 Arak); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Miszczuk, Oleksy, Walski, Przybecki, Visnakovs.

Wisła: Załuska – Bartosz, Uryga, Guzmics, Sadlok – Boguski (84 Cywka), Mączyński, Brlek, Małecki – Paweł Brożek (88 Popović), Ondrasek; trener: Kazimierz Kmiecik.
Rezerwowi: Miśkiewicz, Mójta, Żemło, Kujawa, Drzazga.

Żółte kartki: Surma, Lipski, Kowalczyk – Guzmics.
Sędziował: Paweł Gil (Lublin).