Aktualności

Trzeba było czasu

Data dodania: 2016-12-16 23:11:33

Trener Waldemar Fornalik był zadowolony z postawy zawodników, którzy zaczynają prezentować się tak, jak tego od nich oczekuje.

– Wszyscy bardzo cieszymy się z tego zwycięstwa. Zagraliśmy solidny mecz. Pierwsza połowa to była lekcja szachów, obydwie drużyny podeszły do siebie z respektem. Druga część spotkania była taką, jaką chcielibyśmy częściej oglądać, były sytuacje, zdobyliśmy bramkę. Było widać już w poprzednich dwóch meczach, że wielu zawodników, o których wcześniej mówiłem, że mieli przerwę w treningach, niestabilną formę, czy późno do nas dołączyli, zaczęło funkcjonować tak, jak byśmy sobie tego życzyli. Myślę, że gdybyśmy byli w takiej dyspozycji jak dzisiaj, wiele spotkań przegranych jedną bramką udało by się przynajmniej zremisować. Jest jeszcze jedna kwestia. Wiele się działo wokół klubu tej jesieni, tego roku. To ma wpływ na postawę drużyny. Niech to nie zabrzmi jak usprawiedliwienie, ale trzeba zdać sobie sprawę z tego, że realia są dla nas czasami trudne, robimy wszystko, co możemy, żeby drużyna prezentowała się najlepiej jak potrafi – zapewniał Waldemar Fornalik.

Czy w drugiej połowie zobaczyliśmy taki Ruch, jaki będziemy oglądać wiosną? – Chciałbym. W piłce, sporcie trzeba być ostrożnym ze składaniem takich daleko idących deklaracji. Zawsze powtarzałem, że robimy wszystko, żeby tak było. Progres widzimy choćby po postawie Kamila Mazka, który wrócił do formy sprzed okresu, w którym borykał się z różnymi problemami. Trzeba było czasu, by doszło do takiego momentu – zaznaczył szkoleniowiec „Niebieskich”.

Po przerwie zespół znacznie odważniej zaatakował rywali. – Nie baliśmy się już w pierwszej połowie. Tak się po prostu układał mecz, dwie drużyny się zaklinczowały. My nie pozwoliliśmy na dużo Wiśle, a Wisła nam. W przerwie mówiliśmy, że gramy o zwycięstwo, bo remis nie wiele nam daje. Zawodnicy właśnie tak do tego podeszli – podkreślił Waldemar Fornalik.

Bardzo krótko występ swoich podopiecznych podsumował trener „Białej Gwiazdy”, Kazimierz Kmiecik. – Nie zagraliśmy tak jak chcieliśmy. Ruch strzelił bramkę, która okazała się zwycięską, my mieliśmy sytuacje, ale nie udało się ich wykorzystać. To nie był zespół, jaki chcieliśmy dziś zobaczyć. Musimy się wziąć w garść i zacząć lepiej grać na wyjazdach – podkreślił szkoleniowiec Wisły.

 

Waldemar Kaim

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
 • Urodziny Mateusza Michalika
21
22
2324252627
 • 2. kolejka 2 Liga: Ruch Chorzów - Radomiak Radom
  Godzina: 18:00
28
29
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni