Aktualności

Pożyteczny sprawdzian

Data dodania: 2017-01-14 13:30:26

– Przegraliśmy 0:1, ale można powiedzieć, że to my strzeliliśmy tę bramkę. Był to jednak dobry sprawdzian – mówił po pierwszym zimowym sparingu trener Ruchu Waldemar Fornalik.

– Nie mówmy o wnioskach, powiedzmy raczej o grze. Był to dobry sprawdzian. Przegraliśmy 0:1, ale można powiedzieć, że to my strzeliliśmy tę bramkę – popełniliśmy ewidentny błąd. Jednak mieliśmy też swoje okazje. To był nasz pierwszy sparing i uważam go za pożyteczny sprawdzian – stwierdził trener Waldemar Fornalik.

W meczu z Karviną z powodu kontuzji nie mogli wystąpić Rafał Grodzicki, Jarosław Niezgoda i Kamil Mazek. – To są drobne urazy. Myślę, że w ciągu najbliższych dni wrócą do treningów i zagrają w kolejnych sparingach – mówił szkoleniowiec „Niebieskich”. Ponad godzinną szansę gry otrzymał dziś testowany bramkarz Miodrag Mitrović. Jak się zaprezentował? – Będziemy to oceniać razem z trenerem bramkarzy. Ogólne zrobił nienajgorsze wrażenie. Czy zostanie z nami? Decyzję podejmiemy prawdopodobnie jeszcze dziś – mówił Waldemar Fornalik. Drugi z testowanych zimą zawodników – Paweł Baranowski – w ogóle nie pojawił się na zgrupowaniu. Zrezygnował w dniu wyjazdu. – Nie chciał jechać z nami do Kamienia. Wybrał pierwszoligowy klub. Dla mnie to trochę niezrozumiała decyzja – skwitował trener.

Czy możemy się spodziewać kolejnych nowych twarzy w zespole Ruchu? – Myślę, że jeszcze tu w Kamieniu dołączy do nas przynajmniej jeden zawodnik, natomiast jak widać – przynajmniej ja to tak oceniam – w dalszym ciągu potrzebujemy dwóch-trzech piłkarzy, którzy zwiększyliby konkurencję – zaznaczył Waldemar Fornalik.

 

Tomasz Ferens

 

źródło: własne; foto: Rafał Rusek/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni