Falstart

Data dodania: 2017-02-10 17:32:42

„Niebiescy” przegrali z Cracovią 0:1 po bramce Krzysztofa Piątka zdobytej w 88 minucie spotkania.

Trener Waldemar Fornalik nie zaskoczył wyjściową jedenastką. Parę stoperów stworzyli Michał Helik i Marcin Kowalczyk, w środku pomocy obok Łukasza Surmy pojawił się Maciej Urbańczyk, zaś wypożyczony z Lechii Gdańsk Milen Gamakow rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Na skrzydłach szkoleniowiec „Niebieskich” postawił na Łukasza Monetę i Kamila Mazka, a w ataku na Jarosława Niezgodę, którego wspierać miał ustawiony za jego plecami Patryk Lipski.

Zaczęło się niepokojąco. Niepewna interwencja Adama Pazio sprokurowała groźną sytuację dla Cracovii, ale na szczęście obronie gospodarzy szybko udało się oddalić zagrożenie. W pierwszych minutach dłużej przy piłce utrzymywały się „Pasy”, gra toczyła się głównie na połowie chorzowian, którzy koncentrowali się mocno na tym, by nie popełnić błędu w obronie. W 14. minucie w polu karnym piłkę na głowę dostał Mateusz Szczepaniak, ale uderzył wysoko nad bramką. „Niebiescy” pierwszy raz zagrozili bramce rywali w 20. minucie. Po rzucie wolnym piłka szybowała w kierunku niepilnowanego Helika, ale obrońca Ruchu nie zdołał do niej dojść. Chwilę później gospodarze zaatakowali lewą stroną, Niezgoda wycofał na 16. metr do Lipskiego, który uderzył po długim rogu, ale świetną interwencją popisał się Grzegorz Sandomierski. Gra przeniosła się na jakiś czas pod pole karne ekipy spod Wawelu, podopieczni Waldemara Fornalika rozkręcali się, a na trybunach robiło się coraz głośniej. „Pasy” zdołały opanować sytuację i spotkanie znów się wyrównało. Do przerwy na tablicy wyników widniał bezrbamkowy remis.

Po zmianie stron oba zespoły skorygowały ustawienie, blokując rywalom dostęp do własnej bramki. W 52. minucie ładną indywidualną akcją z lewej strony popisał się Sebastian Steblecki, ale jego uderzenie minęło bramkę. W odpowiedzi z dystansu strzelił Urbańczyk, futbolówka po drodze odbiła się od jednego z graczy Cracovii i wyszła na rzut rożny. Żaden z zespołów nie potrafił osiągnąć wyraźnej przewagi, długimi fragmentami gra toczyła się w środku pola, gdzie Surma i Urbańczyk walczyli zażarcie z Damianem Dąbrowskim i Miroslavem Covilo. Minuty płynęły, a sytuacji strzeleckich wciąż nie było. Trener Waldemar Fornalik w miejsce Niezgody posłał do boju Eduardsa Visnakovsa, licząc na to, że Łotysz odmieni losy spotkania. „Wiśnia” pierwszy strzał oddał w 75. minucie, piłka jednak wylądowała w rękach Sandomierskiego. Niestety więcej okazji nie było, „Niebiescy” nie potrafili stworzyć sobie dogodnej okazji strzeleckiej i wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, ale w samej końcówce rezerwowi Cracovii przeprowadzili akcję, która zaważyła o losach meczu. W pole karne wpadł Jaroslav Mihalik, a piłkę do bramki z bliska wpakował Krzysztof Piątek. Chorzowianie nie zdążyli już wyrównać i w efekcie nie zdobyli nawet jednego punktu... Nie taki początek rundy sobie wyobrażaliśmy...

Tradycyjną relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Cracovia 0:1 (0:0)

0:1 Krzysztof Piątek, 88 min.

Ruch: Hrdlicka – Konczkowski, Helik, Kowalczyk, Pazio – Surma (80 Gamakow), Urbańczyk – Mazek (88 Trojak), Lipski, Moneta – Niezgoda (72 Visnakovs); trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Lech, Oleksy, Grodzicki, Przybecki.

Cracovia: Sandomierski – Diego (80 Mihalik), Malarczyk, Wołąkiewicz, Jaroszyński – Dąbrowski, Covilo – Wójcicki, Budziński, Steblecki (90 Jendrisek) – Szczepaniak (66 Piątek); trener: Jacek Zieliński.
Rezerwowi: Stępniowski, Brzyski, Polczak, Deleu.

Żółta kartka: Malarczyk.