Aktualności

„Dopóki piłka w grze...”

Data dodania: 2017-02-10 20:22:55

Pomimo porażki w bardzo ważnym meczu trener Waldemar Fornalik nie składa broni i zapowiada dalszą walkę o utrzymanie w Ekstraklasie.

– Przegraliśmy bardzo ważny mecz. To było typowe spotkanie wprowadzające w rundę, na remis. Sporo było szarpanej, rwanej gry z obydwu stron. Ten remis powinien utrzymać się do samego końca, nie byliśmy skoncentrowani do ostatniej minuty i nieszczęście stało się faktem. Mieliśmy małą siłę rażenia, w ofensywie za mocno nie postraszyliśmy Cracovii, która dobrze organizowała się w defensywie i potrafiła skutecznie przeprowadzać akcje. Sytuacja jest trudna, ale to jeszcze nie jest koniec. Jak mówił jeden z wielkich trenerów, dopóki piłka w grze wszystko może się wydarzyć – podkreślił Waldemar Fornalik.

Trener Cracovii, Jacek Zieliński był zadowolony z wyniku, choć przyznał, że piłkarze nie stworzyli spektakularnego widowiska. – Jak na początek wiosny, nie było to widowisko wielkich lotów, ale nikt nie spodziewał się, że w meczu, w którym spotyka się ostatnia drużyna z trzecią od końca będą fajerwerki piłkarskie i nie wiadomo jakie przeżycia dla koneserów futbolu. Mówiłem chłopakom, że to może być mecz, w którym zadecyduje jedna bramka, cieszę się, że to my ją zdobyliśmy, zagraliśmy na zero z tyłu, mamy w końcu upragnione trzy punkty z meczu wyjazdowego i trzymamy Ruch na dość dużym dystansie punktowym. Duże słowa uznania dla chłopaków, że wytrzymali  to ciśnienie. W sparingach nam różnie szło, ale zawsze powtarzam, że liga weryfikuje wszystko – stwierdził szkoleniowiec „Pasów”.

 

Waldemar Kaim


źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni