Ruch - Polonia 2-1. Emocje do samego końca!

Data dodania: 2013-04-22 20:51:04

Bramka Macieja Jankowskiego w 89. minucie meczu przechyliła szalę na korzyść Ruchu! Nasi zawodnicy odnieśli zasłużone zwycięstwo z Polonią.

Ruch wydarł z murawy trzy punkty i praktycznie zapewnił sobie utrzymanie w ekstraklasie. Teraz wicemistrzowie Polski zaczynają dobijać się do środka tabeli.

Do jedenastki „Niebieskich” wrócił Marcin Baszczyński, który odcierpiał już dwa mecze zawieszenia nałożonego przez Komisję Ligi, a towarzyszył mu na środku Marek Szyndrowski. Obecność tego drugiego w składzie Ruchu trochę zaskakiwała, gdyż „Skuter” w minionym tygodniu nie trenował z zespołem z powodu kontuzji.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do podopiecznych Jacka Zielińskiego. Takiej dominacji „Niebieskich” jeszcze nie widzieliśmy w tym sezonie. Proszę sobie wyobrazić, że Ruch w pierwszych 45 minutach miał blisko 70 procent posiadania piłki, wykonał 12 rzutów rożnych, przy ani jednym gości, a w strzałach było 12 – 3 dla naszych zawodników.

Ruch grał też bardzo dobrze, ale tylko do pewnego momentu. Do pola karnego Polonii. Im bliżej było świątyni Sebastiana Przyrowskiego, tym bardziej poczynaniom chorzowian brakowało precyzji. Była jedna, druga, trzecia sytuacja, mogło być nawet 5:0, ale dzięki znakomitej grze  w bramce Polonii Sebastiana Przyrowskiego i fenomenalnej paradzie Krzysztofa Kamińskiego po rzucie wolnym Jacka Kiełba, do przerwy na Cichej bramek nie zobaczyliśmy.

Te padły po przerwie, dzięki temu widowisko nabrało ekstraklasowego kolorytu. Najpierw Ruch objął prowadzenie w kuriozalnych okolicznościach, ponieważ dopiero telewizyjne powtórki rozszyfrowały, że nie był to gol Macieja Jankowskiego, a samobójcze trafienie polonisty, Tomasza Hołoty.

Po 180 sekundach „Czarne koszule” wyrównały, ale ostatnie słowo należało do już do „Niebieskich”. Z wolnego pięknie przymierzył Łukasz Tymiński, a Maciej Jankowski doczekał się swojej bramki.

Ruch Chorzów - Polonia Warszawa 2-1 (0-0)
1-0 - Hołota, 72 min (samobójcza)
1-1 - Wszołek, 76 min
2-1 - Jankowski, 89 min

Ruch: Kamiński - Djokić, Baszczyński, Szyndrowski, Kikut (87. Kuświk) - Zieńczuk, Starzyński (90. Malinowski), Tymiński, Panka (70. Smektała), Janoszka - Jankowski. Trener Jacek Zieliński.

Polonia: Przyrowski Todorovski Morozov (69. Michalski) Bartin Wszołek Piątek Hołota Kiełb (85. Tarnowski) Luksa (46. Pazio) Przybecki Gołębiewski. Trener Piotr Stokowiec.