LWJS: Wiosnę zaczynamy od zwycięstwa!

Data dodania: 2017-03-04 10:48:05

W pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej I ligi wojewódzkiej drużyna Ruchu wygrała bardzo ważne spotkanie z sąsiadem w tabeli – Rekordem Bielsko-Biała. „Niebiescy” zwyciężyli 2:1!

Spotkanie z Rekordem było dla chorzowian niezwykle istotne w kontekście walki o awans do Centralnej Ligi Juniorów. Na starcie rundy „Niebiescy” – wicelider tabeli – podejmowali trzeci w hierarchi zespół z Bielska. W 18. minucie Bartosz Nowakowski wyprowadził Ruch na prowadzenie wykorzystując podanie Damiana Kuczyńskiego. Rywale jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych trenera Ireneusza Psykały. 10 minut przed końcem Bartosz Nowakowski zagrał do Szymona Góreckiego, a ten zdobył zwycięską bramkę.

Ruch Chorzów – Rekord Bielsko-Biała 2:1 (1:1)

1:0 Bartosz Nowakowski, 18 min.
1:1 ?, 38 min.
2:1 Szymon Górecki, 80 min.

Ruch: Bielecki – Starzyński, Jaworek, Zięba, Górecki – Kuczyński (54 Bogusz), Sikora – Piwko (64 Szkucik), Lewandowski, Nowakowski – Balicki (90 Mielczarek); trener: Ireneusz Psykała.
Rezerwowi: Byszewski, Slyusarenko, Wiszyński.

Żółta kartka: Kuczyński.

źródło: własne