Aktualności

„Sprawdziło się”

Data dodania: 2017-03-11 20:48:08

Trener Waldemar Fornalik może być zadowolony nie tylko z wyniku, ale też gry swoich podopiecznych.

– Przede wszystkim gratuluję drużynie dobrego występu. Uważam, że zagraliśmy naprawdę dobry mecz z dużą dyscypliną i zaangażowaniem. Potrafiliśmy zagrozić bramce Lechii. Zdobyliśmy dwie bramki, które dały nam bardzo cenne trzy punkty. Mówiłem przed meczem, że będziemy się starali zwyciężać z każdym przeciwnikiem, bez względu na to czy to jest Legia czy Lechia i sprawdziło się. Gratuluję drużynie dobrego meczu. Przeciwnik nie był łatwy. Ktoś powie, że Lechia na wyjazdach prezentuje się kiepsko, ale gra się tak, jak przeciwnik pozwala. Jesteśmy ukontentowani tym wynikiem i dobrą grą – podkreślił Waldemar Fornalik.

Czy to był najlepszy mecz Ruchu w tym sezonie? – Ten z Legią był porównywalny, chociaż dziś mieliśmy więcej posiadania piłki. Podstawą było, by umieć wyjść z defensywy składnymi akcjami i zagrozić bramce Lechii. Gdybyśmy ograniczyli się tylko do defensywy, trudno by nam było stwarzać sytuacje i w konsekwencji wygrać mecz. Zgodzę się z opinią, że to był jeden z naszych lepszych meczów w ostatnim czasie – pryznał trener „Niebieskich”.

Zespół z Cichej bardzo dobrze prezentował się pod względem fizycznym. – Ciągle podkreślam, że mówienie o realizacji taktyki bez dobrego przygotowania motorycznego nie ma sensu. Zawodnicy nie są w stanie zrealizować najprostszych założeń, mogą się ograniczyć wtedy jedynie do bronienia. Gdy jest się dobrze przygotowanym, można wypełniać wszystkie założenia. Nie chcę przeceniać tego zwycięstwa, ale w wielu fragmentach tak to wyglądało – zaznaczył Waldemar Fornalik.

Trener Lechii, Piotr Nowak nie był zadowolony z gry swoich podobiecznych, którzy w ostatnich sześciu meczach na wyjeździe zdobyli zaledwie 2 punkty. – Pierwszą połowę zagraliśmy w miarę dobrze, chociaż brakowało akcji oskrzydlających. Graliśmy zbyt wąsko. Rozgrywane szeroko kontry, na które się nadziewaliśmy były bardzo groźne. Zwracaliśmy na to uwagę w przerwie, że nie możemy sobie pozwolić na momenty słabości czy niefrasobliwości w drugiej połowie. Po strzelonej bramce nastąpiło pewne rozprężenie, które nie może nam się zdarzyć. Uważam, że sami strzeliliśmy sobie dwie bramki. Szkoda straconych punktów. Trzeba patrzeć co się dzieje, czytać grę. Przez naszą niefrasobliwość to co było naszy, mankamentem przez wiele tygodni wystapiło ponownie. Popełniliśmy te same błędy. Straciliśmy bramkę z kontry i po stałym fragmencie gry. Będziemy nad tym pracować – zapewniał Piotr Nowak.

 

 

 

Waldemar Kaim

źródło: własne; foto: Rafał Rusek/PressFocus
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
21
22
23242526272829
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni