IV liga: Pewne zwycięstwo na inaugurację!

Data dodania: 2017-03-12 11:12:34

Czwartoligowe rezerwy Ruchu świetnie rozpoczęły rundę wiosenną w IV lidze. „Niebiescy” pokonali przy Cichej wicelidera rozgrywek Wartę Zawiercie 4:2.

Zawodnicy obu drużyn ledwo wyszli z szatni, ustawili piłkę na środku boiska i rozpoczęli grę, a już było 1:0 dla „Niebieskich. Dośrodkowanie z prawej strony w pole karne posłał Eduards Visnakovs, które na gole zamienił Przemysław Bargiel. Radość nie trwała zbyt długo, bo zaledwie kilkadziesiąt sekund później zawodnicy Warty doprowadzili do wyrównania po bramce Rafała Nowaka. W 9. minucie chorzowianie wyszli na prowadzenie i – jak się później okaże – nie oddali go do końca meczu. Pięknego gola zdobył Paweł Oleksy, który zszedł do środka i uderzył sprzed pola karnego w samo okienko bramki Warty. Rywale szukali swoich szans po stałych fragmentach gry, ale chorzowska defensywa w porę niwelowała zagrożenie, a w bramce czujny był Jakub Miszczuk. W 22. minucie „Niebiescy” podwyższyli prowadzenie. Po dośrodkowaniu w pole karne przewrotką próbował uderzyć „Wiśnia”, piłka odbiła się od słupka i spadła pod nogi Bartosza Nowaka, który wpakował futbolówkę do pustej bramki. Wynik w końcówce pierwszej części spotkania mógł się jeszcze zmienić, gdy na głowę Jakuba Araka wrzucał Visnakovs. Po tej akcji arbiter zakończył pierwszą połowę, a w lepszych humorach do szatni schodzili „Niebiescy”.

Chorzowianie na drugą połowę wyszli w niezmienionym składzie. Od początku było widać, że chcą kontynuować dobrą grę z pierwszej połowy. W 48. minucie w polu karnym gości sfaulowany został Arak, a sędzia wskazał na „wapno”. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, który pewnym uderzeniem zmienił wynik spotkania. Chwilę później swoją szansę mieli przyjezdni. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z rywali uderzył mocno głową, ale bardzo dobrym refleksem popisał się Miszczuk. Mimo wysokiego prowadzenie chorzowianie szukali okazji na kolejne gole. W 77. minucie indywidualnym rajdem popisał się Kamil Słoma, który minął kilku zawodników i uderzył na bramkę z linii szesnastego metra. Niestety piłka zatrzymała się na poprzeczce. „Niebiescy” przeważali, ale ostatnie słowo w meczu należało do zawodników Warty, którzy zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. W 90. minucie po dośrodkowaniu w pole karne, piłkę do siatki skierował Bartosz Zachara. Spotkanie zakończyło się przekonującym zwycięstwem „Niebieskich”, którzy zrobili kolejny krok w kierunku utrzymania w IV lidze. Podopieczni trenera Mateusza Soboty awansowali dziś na 13. miejsce w tabeli.

Ruch II Chorzów – Warta Zawiercie 4:2 (3:1)

1:0 Przemysław Bargiel, 1 min.
1:1 Rafał Nowak, 2 min.
2:1 Paweł Oleksy, 9 min.
3:1 Bartosz Nowak, 22 min.
4:1 Jakub Arak z rzutu karnego, 49 min.
4:2 Bartosz Zachara, 90 min.

Ruch: Miszczuk – Pazio, Cichocki, Małkowski, Oleksy – Visnakovs, B. Nowak (60 Gęsior), Walski, Słoma (80 Hanel) – Bargiel (72 Żyłka) – Arak (80 Dżikia); trener: Mateusz Sobota.
Rezerwowi: Paszek, Komarnicki, Wagner.

Warta: Sitko – Żemła, Sołtysik (88 Kramarczyk), Marek, Strojek, Adamiecki (46 Bajor), Furgacz, Kubik (46 Zachara), Mąka, R. Nowak, F. Wiśniewski (90 Maszczyk); trener: Robert Majchrzak.
Rezerwowi: J. Wiśniewski, Karpiński, Radosz.

Żółte kartki: Bargiel, Małkowski – R. Nowak.