IV liga: Pogrom przy Cichej

Data dodania: 2017-03-25 10:38:16

Rezerwy Ruchu solidnie wzmocnione zawodnikami z pierwszego zespołu pokonały KS Panki 6:0 w meczu 20. kolejki IV ligi. Cztery bramki zdobył Jakub Arak, a dwa trafienia dołożył Michał Walski.

Drugi zespół mógł dziś liczyć na posiłki z pierwszej drużyny. Na boisku oglądaliśmy m.in. wracających do gry po urazach Kamila Lecha i Milena Gamakowa. „Niebiescy” od początku spotkania przejęli inicjatywę. Przewaga chorzowian została udokumentowana już w 6. minucie. Po uderzeniu z rzutu wolnego piłka odbiła się od muru, później od poprzeczki i spadła pod nogi Jakuba Araka, który wpakował ją do pustej bramki z najbliższej odległości. Kilka minut później było już 2:0. Z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę zdecydował się uderzyć Michał Walski. „Waluś” podszedł do piłki ustawionej około 18 metrów od linii bramkowej i mocnym uderzeniem przepuszczonym przez mur rywali pokonał golkipera z Panek. Dominacja chorzowian nie podlegała dyskusji – nasz zespół stwarzał kolejne bramkowe okazje. Próbowali między innymi Arak i Adam Pazio, jednak w pierwszej części nie udało się już podwyższyć prowadzenia. Tuż przed przerwą jedną z nielicznych akcji przeprowadzili rywale, ale napastnik gości uderzył prosto w środek bramki, gdzie ustawiony był Kamil Lech.

Zawodnicy Ruchu drugą połowę zaczęli tak jak pierwszą. W 49. minucie po dośrodkowaniu w pole karne rywali i małym zamieszaniu przy linii bramkowej, piłkę do siatki wpakował „Arczi”, który chwilę później miał kolejną okazję po dośrodkowaniu Pazio. Bocznemu obrońcy Ruchu udało się zanotować asystę w 59. minucie – wszedł pole karne i zagrał do Walskiego, który uderzył z pierwszej piłki na bramką. Futbolówka odbiła się jeszcze od ziemi i lobem wpadła do siatki gości. Dosłownie minutę później strzelec bramki na 4:0 okazał się być asystentem. Walski przerzucił piłkę na lewą stronę do wchodzącego w pole karne Araka, a ten mocnym uderzenie z ostrego kąta pokonał Damiana Janoszkę. Kwadrans przed końcem „Arczi” po raz czwarty wpisał się na listę strzelców wykańczając wrzutkę Kamila Słomy. „Niebiescy” do końca kontrolowali przebieg spotkania i odnieśli pewne zwycięstwo.

Ruch II Chorzów – KS Panki 6:0 (2:0)

1:0 Jakub Arak, 6 min.
2:0 Michał Walski z rzutu wolnego, 10 min.
3:0 Jakub Arak, 49 min.
4:0 Michał Walski, 59 min.
5:0 Jakub Arak, 60 min.
6:0 Jakub Arak, 75 min.

Ruch: Lech – Komarnicki (66 Hanel), Trojak, Małkowski, Pazio – Gamakow, Gęsior (57 Sarwicki) – Visnakovs (66 Żyłka), Walski, Słoma – Arak (76 Bobryk); trener: Mateusz Sobota.
Rezerwowi: Paszek, Wagner, Lajblich.

Panki: Janoszka – Hyra (74 Ogłaza), Krupa, Gała, Pławczyk, Kowalczyk, Dobosz, Tanczyk (60 Ciapa), Wręczycki (81 Kudła), Kierat (63 D. Chrzęstek), Pasieka; trener: Michał Skowron.