LWJS: Pewne zwycięstwo „Niebieskich”

Data dodania: 2017-04-02 09:56:25

W meczu 20. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych drużyna Ruchu pewnie pokonała zespół MOSiR-u Jastrzębie 5:0!

W meczu z przedostatnią drużyną ligowej tabeli „Niebiescy” rozpoczęli strzelanie w 19. minucie, kiedy Patryk Sikora zamienił na gola podanie Artura Balickiego. W końcówce pierwszej części chorzowianie powinni stracić bramkę, jednak goście przestrzelili rzut karny. A że w piłce niewykorzystane sytuacje się mszczą, kilka chwil później po asyście Alberta Piwko prowadzenie Ruchu podwyższył Mateusz Mielczarek. Emocje skończyły się już na początku drugiej połowy, kiedy chorzowianie zdobyli kolejne dwa gole. Najpierw trafił Piwko, a po chwili podający mu Dominik Lewandowski podwyższył na 4:0 (asysta Mateusza Lajblicha). Wynik w 80. minucie ustalił Balicki wykorzystując zagranie Rafała Pawlasa.

Ruch Chorzów – MOSiR Jastrzębie 5:0 (2:0)

1:0 Patryk Sikora, 19 min.
2:0 Mateusz Mielczarek, 42 min.
3:0 Albert Piwko, 48 min.
4:0 Dominik Lewandowski, 53 min.
5:0 Artur Balicki, 80 min.

W 37. minucie goście nie wykorzystali rzutu karnego.

Ruch: Bielecki – Starzyński (75 Pawlas), Jaworek (57 Kulejewski), Zięba, Górecki, Lajblich, Dąbrowski, Sikora (69 Slyusarenko), Mielczarek (46 Lewandowski), Piwko, Balicki; trener: Ireneusz Psykała.
Rezerwowi: Paszek, Nowakowski.