Seria przerwana

Data dodania: 2017-04-10 16:55:58

Nie udało się uczcić ligowego jubileuszu trenera Fornalika i przedłużyć serii meczów bez porażki. „Niebiescy” pechowo przegrali w Kielcach z Koroną 0:1.

Trener Waldemar Fornalik po raz trzeci z rzędu postawił na tę samą jedenastkę. Z kolei opiekun kielczan Maciej Bartoszek, po wysokiej porażce we Wrocławiu, dokonał aż pięciu zmian w składzie. Najwięcej roszad dotknęło linię defensywną. Przed rozpoczęciem spotkania „Niebiescy” mieli jeszcze matematyczne szanse na grę w grupie mistrzowskiej. By przedłużyć nadzieję zwycięstwo nad Koroną było koniecznością. Na dodatek chorzowianie chcieli sprawić prezent Waldemarowi Fornalikowi, który zanotował mecz nr 300 na ławce trenerskiej w Ekstraklasie, a dzień później świętował 54. urodziny. Trzech punktów potrzebowali także gospodarze. Wygrana dałaby kielczanom awans do górnej ósemki. W stolicy województwa świętokrzyskiego zapowiadało się bardzo ciekawe spotkanie.

Jako pierwsi zagrożenie stworzyli kielczanie. W 7 minucie gospodarze wykonywali rzut wolny. Miguel Palanca wrzucił w pole karne, podanie na na dalszy słupek przedłużył Bartosz Rymaniak, ale na szczęście akcji nie zdążył zamknąć Radek Dejmek. 5 minut później kolejną okazję stworzyła Korona. Potężną bombę posłał Palanca, ale świentym refleksem wykazał się Libor Hrdlicka. Po chwili to „Niebiescy” powinni objąć prowadzenie, po akcji, którą lubią najbardziej, a więc szybkiej kontrze. Jarosław Niezgoda wypuścił Miłosza Przybeckiego, ten minął już golkipera rywali i pędził w stronę pustej bramki, ale zamiast skierować ją do siatki, trafił tylko w słupek. Otuchy swojej drużynie próbowali dodać kibice „Niebieskich”, którzy w licznej grupie stawili się w Kielcach. Zmarnowana sytuacja nieco wybiła chorzowian z rytmu. Przez kilkanaście minut mieli problem z płynnym przechodzeniem na połowę przeciwnika. Inicjatywę przejęli kielczanie, ale zwykle próbowali uderzeń z dystansu. Hrdlicka musiał się bardziej wysilić w 28. minucie, kiedy obronił strzał Palanki z rzutu wolnego. Tuż przed przerwą Słowak popisał się jeszcze dwiema kapitalnymi interwencjami. Najpierw obronił strzał z bliska Ilijana Micanskiego, a po chwili fantastycznie wyciągnął piłkę zmierzającą w okienko po uderzeniu Palanki.

Druga połowa zaczęła się od nieco szarpanej gry. W poczynania obu zespołów często wdzierała się niedokładność. W tej fazie spotkania „Niebiescy” stworzyli dwie okazje do zdobycia bramki. Najpierw ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Przybecki, a po chwili, po wrzutce z rogu, niepilnowany Marcin Kowalczyk uderzył głową nad poprzeczką. W odpowiedzi niebezpiecznie – tuż nad okienkiem bramki Hrdlicki – uderzył Serhij Pyłypczuk. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika próbowali grać tak jak lubią. Ustawili się z tyłu zagęszczając przedpole swojej bramki i czyhali na kontry, które miały dostarczać sytuacji bramkowych. Kielczanie nie zostawiali jednak naszym szybkim zawodnikom zbyt wiele miejsca. Końcówka spotkania dostarczyła nam sporo emocji. Akcje przenosiły się szybko spod jednej pod drugą bramkę. Widać było, że obu zespołom zależy na zwycięstwie. Szczęście uśmiechnęło się jednak do gospodarzy. Na prawej stronie piłkę stracił Martin Konczkowski, ta następnie trafiła do Nabila Aankoura, który zdecydował się na strzał z pola karnego. Futbolówka po rykoszecie wpadła do siatki obok zaskoczonego Hrdlicki. „Niebiescy” rzucili się do odrabiania strat. Trener Fornalik natychmiast wprowadził drugiego napastnika – Jakuba Araka. Nie przełożyło się to jednak na liczbę okazji bramkowych. Wręcz przeciwnie, to gospodarze nabrali wiatru w żagle i nadal groźnie atakowali.

Na sześciu przerwana została seria meczów Ruchu bez porażki. Nie udało się również uczcić jubileuszu trenera. Żal straconych punktów, bowiem „Niebiescy” mogli dziś pokusić się nawet o zwycięstwo. Przegrana definitywnie pozbawiła chorzowian szans na górną ósemkę, a na dodatek znów znaleźliśmy się w strefie spadkowej… Szansa na rehabilitację już w najbliższą sobotę, kiedy na Cichą przyjedzie Pogoń Szczecin. Zapraszamy!

Tradycyjną relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Korona Kielce – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

1:0 Nabil Aankour, 84 min.

Korona: Borjan – Rymaniak, Dejmek, Diaw, Kallaste – Żubrowski (75 Marković), Możdżeń – Palanca, Aankour, Pyłypczuk (67 Kiełb) – Micanski (78 Abalo); trener: Maciej Bartoszek.
Rezerwowi: Pesković, Mrozik, Kwiecień, Cebula.

Ruch: Hrdlicka – Konczkowski, Grodzicki, Helik, Kowalczyk – Surma (86 Arak), Urbańczyk – Przybecki (80 Trojak), Lipski, Moneta (64 Pazio) – Niezgoda; trener: Waldemar Fornalik.
Rezerwowi: Miszczuk, Koj, Gamakow, Walski.

Żółte kartki: Diaw, Borjan – Urbańczyk, Pazio, Helik.
Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź).