Aktualności

Gratulacje za charakter

Data dodania: 2017-04-29 18:01:15

Na ławce trenerskiej Ruchu zadebiutował dziś Krzysztof Warzycha. Co o postawie swojego zespołu powiedział po remisie w Płocku?

 

– Było to dla nas nerwowe spotkanie, otwarta gra. Jestem zadowolony z tego, że zawodnicy zostawili na boisku trochę zdrowia, pokazali charakter. Na tym terenie nie jest łatwo się podnieść przegrywając. Chciałbym drużynie pogratulować za ambicję, wolę walki i charakter, jaki pokazali. Od razu powiedziałem w szatni, że to dopiero początek naszej drogi do utrzymania w Ekstraklasie – podkreślił trener Ruchu. – Jeśli nasza postawa nadal będzie tak wyglądała jak tu dzisiaj w Płocku, to jesteśmy na dobrej drodze, by w przyszłym sezonie nadal grać w najwyższej klasie rozgrywkowej – dodał Krzysztof Warzycha.

W dużo gorszym  nastroju po końcowym gwizdku był opiekun Wisły Marcin Kaczmarek. Najbardziej żałował rzutu karnego, którego nie wykorzystał Giorgi Merebaszwili. – Jestem bardzo rozczarowany wynikiem, bo ten mecz był o tyle istotny, że chcieliśmy tę fazę finałową zacząć od zwycięstwa i powiększyć przewagę nad tymi zespołami, które zamykają tabelę. Wszystko wskazywało na to, że to spotkanie wygramy. O ile dobrze pamiętam Ruch oddał po przerwie jeden strzał w światło bramki i zdobył gola, zresztą bardzo ładnego. My mieliśmy wymarzoną sytuację. Nie chcę tutaj szukać kozłów ofiarnych, bo tu nie o to chodzi. Chodzi o to, że są pewne założenia, zasady i nie można się z nich wyłamywać. Jeżeli na boisku są Jose Kante i Piotr Wlazło, to oni są wyznaczeni do strzelania rzutu karnego. Tę odpowiedzialność wziął na siebie Merebaszwili, niestety nie wykorzystał „jedenastki”. Chodzi mi o zasady. Karnego można nie strzelić, natomiast nie można się wyłamywać z pewnych ram. Tego żałuję, bo ten mecz, mino że w głupi sposób straciliśmy bramkę, powinniśmy wygrać i być dzisiaj w dużo lepszych nastrojach – mówił na pomeczowej konferencji prasowej Marcin Kaczmarek, trener Wisły Płock.

 

Tomasz Ferens


 

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Grudzień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • 21. kolejka II ligi: Ruch - Górnik Łęczna
  Godzina: 17:00
 • Urodziny Pawła Mandrysza
1
2
 • IX spotkanie z Fan Clubem Mikołów
  Godzina: 17:00
3
 • Barbórka
4
567
 • Urodziny Piotra Giela
 • Sparing: Ruch - Stal Brzeg
  Godzina: 11:30
8
9
10111213141516
171819
 • Urodziny Wojciecha Kędziory
20
212223
24252627
 • Urodziny Andrzeja Urbańczyka
28
29
 • Urodziny Tomasza Podgórskiego i Pawło Miahkowa
30
31 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni