Aktualności

Sytuacja trudna, ale nie beznadziejna

Data dodania: 2017-05-13 20:28:39

– Najlepszym lekarstwem na porażkę jest wygrana. Dobrze, że gramy już w najbliższy wtorek – mówił po meczu ze Śląskiem trener Krzysztof Warzycha.

– Nie spodziewałem się, że to spotkanie zakończy się aż tak wysokim wynikiem. Tym bardziej, że w poprzednim meczu z Zagłębiem Lubin drużyna pokazała, że może grać dobra piłkę, stwarzać okazje. Dzisiaj tego wszystkiego zabrakło. Śląsk wygrał zasłużenie. Powiedziałem chłopakom w szatni, że przed nami jeszcze 4 spotkania. W piłce wszystko się może zdarzyć. Tego meczu już nie cofniemy, trzeba patrzeć przed siebie. Zdajemy sobie sprawę, że sytuacja jest trudna, ale powiedziałbym, że nie beznadziejna – zaznaczył szkoleniowiec Ruchu.

– Trudno powiedzieć, co jest powodem takiej porażki. Po tym co robiliśmy na treningach, co mówiliśmy sobie na odprawach wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Boisko jednak wszystko weryfikuje. Trzeba poprawić grę defensywną całego zespołu, nie tylko linii obrony, bo 6 bramek na ekstraklasowy zespół to zdecydowanie za dużo. Chyba druga bramka nas podłamała. Zabrakło uspokojenia gry, za szybko chcieliśmy ruszyć do odrabiania strat, trzeba było więc spokoju, by wszyscy zdążyli się otrząsnąć. Straciliśmy trzecią i właściwie było po meczu. Nie chcę obwiniać jednego, czy drugiego zawodnika. Wygrywamy razem i przegrywamy razem. Musimy szybko wyciągnąć wnioski, bo we wtorek kolejny mecz, nie ma zbyt wiele czasu. Trzeba podnieść zawodników mentalnie. W meczu z Piastem innego wyniku niż zwycięstwo nie mogę sobie wyobrazić. Ostatnio Jan Urban powiedział po porażce, że najlepszym lekarstwem jest wygrana. Na to liczymy i dobrze, że gramy już w najbliższy wtorek – podkreślił Krzysztof Warzycha, który na koniec konferencji prasowej został zapytany o Patryka Lipskiego. – Gdy dobrze graliśmy z Zagłębiem to nikt nie wspominał o Lipskim, teraz przegraliśmy wysoko i od razu wraca jego temat. Nie jest już naszym zawodnikiem. Bartosz Nowak jest ostatnio w lepszej formie. Nawet gdyby Lipski był dziś w osiemnastce, to i tak by nie zagrał, bo Nowak prezentował się lepiej na treningach – uciął trener „Niebieskich”.

 

Tomasz Ferens


 

źródło: własne; foto: Mateusz Porzucek/PressFocus
Luty
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123
45678
 • Sparing: GKS Tychy - Ruch
  Godzina: 11:00
9
10
 • Zgrupowanie w Uniejowie
11
 • Zgrupowanie w Uniejowie
12
 • Zgrupowanie w Uniejowie
 • Sparing: Ruch - Polonia Warszawa
  Godzina: 17:00
13
 • Zgrupowanie w Uniejowie
14
 • Zgrupowanie w Uniejowie
15
 • Zgrupowanie w Uniejowie
 • Sparing: Ruch - Pelikan Łowicz
  Godzina: 11:00
16
17
1819202122
 • Sparing: Ruch - Górnik Polkowice
23
24
2526
 • Urodziny Michała Walskiego
27
28 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni