Kolejny zawód...

Data dodania: 2017-05-19 19:46:16

„Niebiescy” przegrali z Cracovią 0:2. Pozostają na ostatnim miejscu w tabeli, a ich szanse na utrzymanie w Ekstraklasie są coraz mniejsze.

Kibice nie zdążyli jeszcze wygodnie rozsiąść się na trybunach, a „Niebiescy” już stracili bramkę. Cracovia przechwyciła piłkę w środku pola i wzorowo wyprowadziła kontrę. Piotr Malarczyk dośrodkował z prawej strony wprost na nabiegającego Sebastiana Stebleckiego, który bez problemu umieścił piłkę w długim rogu bramki Libora Hrdlicki. Chorzowianie musieli zabrać się za odrabianie strat, a „Pasy” mogły spokojnie czekać na kolejne okazje do wyprowadzenia kontrataków. W 13 minucie podopieczni Jacka Zielińskiego po raz kolejny wykorzystali niefrasobliwość obrony Ruchu. Maciej Urbańczyk stracił piłkę przed własnym polu karnym. Futbolówka spadła pod nogi Krzysztofa Piątka, a ten przymierzył przy słupku i było już 2:0. Podopieczni Krzysztofa Warzychy byli zagubieni i źle ustawieni w obronie. Z kolei w ataku nie potrafili nic wskórać. Bardzo długo nie byli w stanie oddać strzału. Dopiero w 38 minucie próba Bartosza Nowaka z dystansu była bliska celu, a le piłka odbiła się od poprzeczki i wyszła za linię. Końcowe minuty pierwszej połowy to zdecydowany napór „Niebieskich”. Pachniało golem kontaktowym, ale zabrakło zdecydowania w polu karnym. Po pierwszych 45 minutach chorzowianie zasłużenie przegrywali 0:2.

W przerwie Krzysztof Warzycha dokonał dwóch zmian. Jakub Arak zmienił Bartosza Nowaka, a Michał Koj Pawła Oleksego. „Niebiescy” próbowali odrabiać straty, długo utrzymywali się przy piłce, ich gra wyglądała lepiej niż w pierwszej połowie, ale niestety niewiele lepiej. Wciąż nie potrafili sobie stworzyć klarownej okazji do zdobycia gola. Szanse miała za to Cracovia. W 75 minucie sam na sam z Hrdlicką wyszedł Piątek, ale bramkarz Ruchu nie dał się przelobować. Chwilę później wydawało się, że tym razem goście już muszą strzelić. Najpierw jednak strzał Przybeckiego obronił Grzegorz Sandomierski, a potem Niezgoda trafił głową w poprzeczkę. To mogła być sytuacja, która da jeszcze nadzieję na korzystny rezultat. Nie udało się. W 82 minucie prawą nogą uderzał Moneta, ale świetną interwencją popisał się bramkarz „Pasów”. Im bliżej końcowego gwizdka, tym mniej wiary było w piłkarzach Ruchu.

Ostatecznie „Niebiescy” przegrali 0:2. Dla podopiecznych Krzysztofa Warzychy to trzecia porażka z rzędu. Szansa na utrzymanie w Ekstraklasie oddala się coraz bardziej...

Tradycyjną relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Cracovia – Ruch Chorzów 2:0 (2:0)

1:0 Sebastian Steblecki, 2 min.
2:0 Krzysztof Piątek, 13 min.

Cracovia: Sandomierski – Malarczyk, Wołąkiewicz (54 Jendrisek), Polczak, Jaroszyński (67 Brzyski) – Kanach (61 Dimun), Dąbrowski – Wójcicki, Steblecki, Szczepaniak – Piątek; trener: Jacek Zieliński.
Rezerwowi: Stępniowski, Litauszki, Vestenicky, Cetnarski.

Ruch: Hrdlicka – Konczkowski, Grodzicki, Helik, Oleksy (46 Koj) – Surma, Urbańczyk (86 Trojak) – Przybecki, Nowak (46 Arak), Moneta – Niezgoda; trener: Krzysztof Warzycha.
Rezerwowi: Miszczuk, Cichocki, Pazio, Walski.

Żółte kartki: Malarczyk, Steblecki.