MME: Falstart Polaków. Grali Moneta i Niezgoda

Data dodania: 2017-06-16 22:34:03

Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała w Lublinie ze Słowacją 1:2 w swoim pierwszym meczu na Mistrzostwach Europy. W zespole biało-czerwonych wystąpili Łukasz Moneta i Jarosław Niezgoda.

Obaj pojawili się na boisku w drugiej połowie. „Monet” wszedł w 59., a Niezgoda w 82. minucie spotkania. Polacy objęli prowadzenia już w 1. minucie gry po golu Patryka Lipskiego. Później jednak lepiej prezentowali się Słowacy i to oni zgarnęli 3 punkty. W meczu wystąpił też inny były gracz Ruchu, Mariusz Stępiński. W najbliższy poniedziałek biało-czerwoni zagrają w Lublinie ze Szwecją. Początek o godz. 20:45.

Polska – Słowacja 1:2 (1:1)

1:0 Patryk Lipski, 1 min.
1:1 Martin Valjent, 20 min.
1:2 Pavol Safranko, 78 min.

Polska: Wrąbel – Kędziora, Bednarek, Jach, Jaroszyński – Linetty, Dawidowicz – Frankowski, Lipski (82 Lipski), Kapustka (59 Moneta) – Stępiński (84 Piątek); trener-selekcjoner: Marcin Dorna.

Słowacja: Chovan – Valjent, Ninaj, Skriniar, Mazan – Rusnak, Bero (90 Benes), Lobotka, Chrien, Mihalik (82 Haraslin) – Zrelak (73 Safranko); trener-selekcjoner: Pavel Hapal.

Żółte kartki: Skriniar, Safranko.
Sędziował: Serdar Gozubuyuk (Holandia).