Aktualności

Jeden cel

Data dodania: 2017-07-07 12:45:59

– Wszystkim stronom chodzi o to, by wypracować taki model, który pozwoli bezpiecznie dotrzeć do celu, a tym celem jest powrót do Ekstraklasy – podkreślał Prezes Ruchu Janusz Paterman na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta.

 

WSPÓLNY KIERUNEK

Kiedy powstał problem, powiedziałem, że Klub nie jest w konflikcie z Miastem. W takich sytuacjach zawsze trzeba siadać do stołu. Wszystkim stronom chodzi o to, by wypracować taki model, który pozwoli bezpiecznie dotrzeć do celu, a tym celem jest powrót do Ekstraklasy. Aby tak się stało muszą być spełniony szereg różnych warunków. Wspólnie z Panem Prezydentem mamy obrany takie kierunek, aby do tego dojść. Udało się wypracować porozumienie, które daje Miastu bezpieczeństwo. Będziemy jeszcze pracować nad różnymi szczegółami. Najważniejsze w tym wszystkim jest Klub, jego funkcjonowanie. Na tym się skupiamy. Miasto nas wspiera tak, jak może. To nie jest prosta sprawa, gry w grę wchodzą pieniądze publiczne. To rządzi się swoimi prawami i my to rozumiemy. Natomiast my jako Ruch musimy to wszystko spinać, a to nie jest łatwe.


POWIEDZIELIŚMY A, POWIEMY B

Wypracowaliśmy tutaj model, który pozwala iść do przodu, robimy to i będziemy na bieżąco informować Miasto o kolejnych krokach. To jest nasz partner, udziałowiec Klubu. Myślę, że dzięki zakupowi kolejnych akcji zwiększy swój potencjał. My również, tak jak deklarowaliśmy z kolegą Michałem Dubielem, ponad 8 milionów złotych, które wpompowaliśmy w Ruch zamienimy na akcje, gdy będzie to prawnie możliwe. Dlatego nie powstaną kolejne zobowiązania Klubu. Nasz wkład finansowy nie ma żadnego zabezpieczenia, dlatego ryzykujemy. Ja również wcześniej złożyłem poręczenie pożyczki od Miasta, być może też zostanie zwindykowane. Najważniejsze teraz jest dobro Klubu. Składając poręczenia zdawaliśmy sobie sprawę z ryzyka, ale jeśli powiedzieliśmy A, to powiemy B i będziemy tak długo walczyć aż wyprowadzimy Klub na prostą.

 

NIE BĘDZIEMY CHŁOPCEM DO BICIA

W środę drużyna rozegrała pierwszy sparing. Wygląda to całkiem dobrze. Testujemy dużą ilość zawodników, ściągamy ich z różnych stron. Mamy ograniczony budżet, ale jak się dobrze szuka, to się znajduje. Mamy nadzieję, że z tej testowanej grupy wyłoni się 3-4 graczy, którzy u nas zostaną, gdy będzie to prawnie możliwe. Do 15 sierpnia ciąży na nas zakaz transferowy, chyba, że wcześniej nasze odwołanie zostanie rozpatrzone pozytywnie, wtedy zakontraktujemy ich wcześniej. O stronę sportową jestem spokojny. Codziennie jestem w Kamieniu, obserwuję pracę trenerów i zawodników. Oni robią dobrą robotę i myślę, że to zaowocuje. Musimy stworzyć dobrą drużynę, nie tylko pod względem kunsztu piłkarskiego, ale także woli walki. Pewne bramki trzeba nadrabiać ambicją. Ten zespół – z Urbańczykiem na czele, z innymi, którzy nam zostali, którzy naprawdę kochają ten Klub – nie będzie chłopcem do bicia.

 

WICEMISTRZOSTWO POLSKI JUNIORÓW MŁODSZYCH

Chłopcy się spisali. Co prawda finał przegraliśmy, ale tylko jedną bramką. Ci młodzi ludzie dobrze wiedzą, gdzie grają, są zmotywowani tym sukcesem i ja w nich wierzę. Myślimy, że ciągu najbliższego roku uda nam się to wszystko poukładać, pomóc naszej młodzieży stwarzając warunki do rozwoju. Przyszłość Ruchu nie wygląda tak źle, jak by się niektórym wydawało.

 

 

Tomasz Ferens


 

 

źródło: własne
Kwiecień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 1
23456
 • 25. kolejka Nice 1 Ligi: Ruch - Olimpia Grudziądz
  Godzina: 18:00
 • LWJS: Ruch - Górnik Zabrze
  Godzina: 11:00
7
 • CLJ U'17: Ruch - Stilon Gorzów Wielkopolski
  Godzina: 09:00
8
910
 • 23. kolejka Nice 1 Ligi: Ruch - Chojniczanka
  Godzina: 18:00
11
1213
 • LWJS: GKS Katowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
 • CLJ U'17: Stadion Śląski - Ruch
  Godzina: 14:00
 • 26. kolejka Nice 1 Ligi: Górnik Łęczna - Ruch
  Godzina: 19:00
15
1617
 • CLJ U'17: Ruch - Falubaz Zielona Góra
  Godzina: 15:30
18
19
 • 27. kolejka Nice 1 Ligi: Ruch - Pogoń Siedlce
  Godzina: 18:00
20
 • LWJS: Ruch - Rekord Bielsko-Biała
  Godzina: 11:00
 • CLJ U'17: Ruch - Śląsk Wrocław
  Godzina: 14:00
21
22
23
 • 21. kolejka Nice 1 Ligi: Stomil Olsztyn - Ruch
  Godzina: 19:00
24
 • LWJS: ROW Rybnik - Ruch
  Godzina: 17:30
25
2627
 • 28. kolejka Nice 1 Ligi: MIedź Legnica - Ruch
  Godzina: 20:00
28
29
30 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni