Gra lepsza, wynik taki sam

Data dodania: 2017-08-04 20:52:09

„Niebiescy” zagrali lepiej niż ze Stalą, ale nie przełożyło się to na lepszy wynik. Chorzowianie przegrali z Chrobrym Głogów 0:1.

„Niebiescy” od początku nastawili się na grę z kontry. Goście prowadzili atak pozycyjny, zaś chorzowianie czekali na szybkie ataki. To oni jednak w pierwszych 20. minutach stworzyli groźniejsze sytuacje. Najpierw dobre podanie w pole karne dostał Bartosz Nowak, ale uderzył wprost w bramkarza. Później kapitalną, indywidualną akcją popisał się Gracjan Komarnicki. Obrońca Ruchu okiwał kilku rywali i wpadł w szesnastkę. Jego strzał poszybował jednak ponad bramką. Podopieczni Krzysztofa Warzychy coraz pewniej czuli się na boisku, ale nie przekładało się to na zdecydowaną dominację. W 26. minucie to goście byli bliscy objęcia prowadzenia. Z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Mateusz Machaj. Zawodnicy z Głogowa próbowali jeszcze dobijać, ale na posterunku był Libor Hrdlicka. Pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem. Lepsze wrażenie pozostawili po sobie jednak „Niebiescy”. Z nadzieją wypatrywaliśmy bramek po zmianie stron.

Nadzieje jeszcze bardziej rozbudził Bartosz Nowak, który w 50. minucie oddał zaskakujący strzał z dystansu. Minimalnie obok słupka. Potem szansę miał Miłosz Przybecki, który wpadł w pole karne, ale dał się uprzedzić obrońcy. „Niebiescy” byli stroną przeważającą. To oni dłużej utrzymywali się przy piłce i wyglądali na bardziej żądnych bramek. Niestety wciąż nie mieli sposobu na rozegranie akcji pod polem karnym rywala. Brakowało zaskoczenia, zmiany tempa, zdecydowania. Pewnie za to prezentowali się w obronie, nie dając głogowianom okazji do rozwinięcia skrzydeł. Podopieczni Krzysztofa Warzychy atakowali. Z prawej strony piłkę dostał Przybecki, zszedł do środka i uderzył lewą nogą. Niestety nad bramką. Chwilę później zakotłowało się pod bramką Hrdlicki. Piłka nawet wylądowała w siatce po strzale Karola Danielaka, ale ten przyjmował ręką i zamiast gola zanotował na swoim koncie żółtą kartkę. W miarę upływu kolejnych minut na boisku robiło się coraz więcej miejsca. Ekipa z Cichej starała się wychodzić do przodu większą ilością zawodników i tworzyć przewagi. Wciąż nie tworzyli jednak okazji do zdobycia gola. Stworzyli za to zawodnicy Chrobrego. W sytuacji sam na sam kąt skrócił jednak dobrze Hrdlicka i „Niebiescy” popędzili z kontrą, zakończoną groźnym strzałem. Z 20. metrów uderzał Nowak, ale dobrze interweniował Janicki. W końcu doczekaliśmy się bramki, niestety nie dla Ruchu. W 83. minucie Konrad Kaczmarek wykończył skutecznie dośrodkowanie z prawej strony. Gospodarze próbowali jeszcze odwrócić losy meczu. Idealną szansę miał Bartosz Nowak. Dostał piłkę na 11. metrze i wydawało się, że to musi wpaść, ale obrońca zablokował strzał. Końcówkę meczu spędzaliśmy już pod polem karnym gości. Na koniec w bardzo krótkim czasie dwie żółte kartki otrzymał Gracjan Komarnicki i w konsekwencji musiał opuścić boisko. „Niebieskim” nie udało się nawet wyrównać. Drugi mecz w Nice 1 Lidze zakończył się takim samym wynikiem, jak pierwszy. Porażką 0:1...

Tradycyjną relację „minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Chrobry Głogów 0:1 (0:0)

0:1 Konrad Kaczmarek, 83 min.

Ruch: Hrdlicka – Koomarnicki, Czajkowski, Trojak, Pazio – Urbańczyk, Walski – Przybecki, Nowak, Słoma (74 Siedlik) – Arak (74 Balicki); trener: Krzysztof Warzycha.
Rezerwowi: Paszek, Małkowski, Starzyński.

Chrobry: Janicki – Ilków-Gołąb, Michalski, Stolc, Danielak, Napołow (60 B. Machaj), Borecki (65 Bach), Pawlik, Szczepaniak, M. Machaj, Trytko (60 Kaczmarek); trener: Grzegorz Niciński.
Rezerwowi: Gospodinow, Gąsior, Mandrysz, Wawszczyk.

Żółte kartki: Trojak, Komarnicki – Pawlik, Danielak.
Czerwona kartka: Gracja Komarnicki za drugą żółtą, 90 min.