Aktualności

„Niebieski” dzień na Europejskim Kongresie Gospodarczym

Data dodania: 2013-05-15 17:55:57

Prezes Ruchu Chorzów Dariusz Smagorowicz i dyrektor sportowy chorzowskiego klubu Mirosław Mosór wzięli dziś udział w panelach dyskusyjnych poświęconych piłce nożnej, zorganizowanych w trakcie Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Do udziału w spotkaniu zatytułowanym „Piłka nożna, biznes, gospodarka” został zaproszony prezes Ruchu. Obok Dariusza Smagorowicza w dyskusji poświęconej rozwojowi polskiego futbolu po Euro 2012, uczestniczyli m.in. Bogusław Leśnodorski, prezes warszawskiej Legii, Julien Verley, prezes i dyrektor generalny nc+ i czy wiceprezydent Gliwic Piotr Wieczorek. Panowie dyskutowali m.in. o tym jak efektywnie wykorzystać infrastrukturę sportową, która powstała na potrzeby mistrzostw i czy kluby piłkarskie mogą być jeszcze bardziej atrakcyjnym nośnikiem reklamowym dla potencjalnych partnerów biznesowych.

- Moim zdaniem Euro dało taki pozytywny impuls do rozwoju piłki nożnej i teraz naszym zadaniem jest, aby właściwie ten fakt wykorzystać i poprzez konsekwentne działania sukcesywnie podnosić poziom futbolu w naszym kraju. Bezprecedensowe inwestycje, jak budowa nowoczesnych aren sportowych z profesjonalnym zapleczem, muszą w przyszłości przynieść owoce. Dlatego nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że polska piłka nie jest produktem. Być może jeszcze nie jest produktem najwyższej jakości, ale dbamy o to, aby w przyszłości tak było. Jestem pewien, że wzorując się na takich ligach jak niemiecka, czy francuska uda nam się odnieść sukces – podkreślał prezes Ruchu. Dariusz Smagorowicz w trakcie dyskusji o tym jak wykorzystać stadiony, które zostały wybudowane na potrzeby Euro, a teraz są użytkowane przez kluby ekstraklasy, dodał, że szansą na rozwój Ruchu jest przeprowadzka na nowoczesny obiekt.

- Mam nadzieję, że modernizacja Stadionu Śląskiego zostanie wkrótce dokończona. Wierzę, że zgodnie z zapowiedziami ten obiekt będzie otwarty jesienią 2015 roku. Cieszy się również z faktu, że Śląski może stać się jedną z aren turnieju Euro 2020 – dodał prezes Smagorowicz.

Drugi panel z piłką nożna w tle odbył się pod hasłem „Sport i młodzież, przyszłość polskiej gospodarki” a o szkoleniu młodzieży i rozwoju Akademii Piłkarskich dyskutowali m.in. profesor Jerzy Buzek, przewodniczący Parlamentu Europejskiego w latach 2009 – 2012 oraz wielki sympatyk „Niebieskich”, Marian Kmita, szef Polsat Sport, Marek Wleciałowski, były zawodnik i trener Ruchu, a obecnie asystent selekcjonera reprezentacji Polski w piłce nożnej Waldemara Fornalika, a także Mirosław Mosór, dyrektor sportowy Ruchu i członek zarządu PZPN.

Sierpień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 1234
56
  • Runda wstępna PP: Skra Częstochowa - Ruch
    Godzina: 17:00
7
891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni