Dawne czarty wróciły

Data dodania: 2017-09-08 18:32:03

„Niebiescy” przegrali w Grudziądzu 0:1. O porażce zadecydował rzut karny, po raz trzeci w tym sezonie.

W składzie na mecz z Olimpią pojawiło się dwóch debiutantów. W bramce trener Krzysztof Warzycha postawił na Bułgara Nikołaja Bankowa, a na środku obrony na Bojana Markovicia, który w trakcie przerwy reprezentacyjnej został uprawniony do gry. Bośniak stworzył parę stoperów z powracającym do składu po pauzie za kartki Miłoszem Trojakiem.

Pierwsza część nie była porywającym widowiskiem. Nieco częściej przy piłce byli gospodarze, ale w ciągu 45 minut zdołali oddać ledwie kilka groźnych strzałów z dystansu. „Niebiescy” mogli się podobać biorąc pod uwagę aspekt taktyczny. Nieźle funkcjonowała nasza defensywa, podopieczni trenera Krzysztofa Warzychy dobrze radzili sobie w pojedynkach jeden na jeden, a ponadto zagęszczali środek pola przed własną bramką, co utrudniało miejscowym stwarzanie klarownych okazji. Po drugiej stronie boiska bardzo aktywny był Vilim Posinković. Chorwat dobrze się zastawiał, walczył i często cofał się po piłkę pomagając w rozegraniu, które było mocno utrudnione przez agresywnie naciskających gospodarzy. Sporo zamieszania w szeregach defensywnych Olimpii robił Miłosz Przybecki, który kilka razy urwał się prawym skrzydłem. Jego akcje nie przyniosły jednak żadnego efektu. Najpierw podanie przed bramkę do Posinkovicia przeciął bramkarz, później wycofana przez skrzydłowego piłka trafiła pod nogi obrońcy, a nie żadnego z trzech wbiegających piłkarzy Ruchu, a następnie „Miły” uderzył z powietrza, ale za lekko, by zaskoczyć golkipera ekipy z Grudziądza. W końcówce swoją szansę miał jeszcze Trojak, ale nie trafił w bramkę.

Po przerwie chorzowianie nieco śmielej ruszyli do ataku. W krótkim odstępie czasu na bramkę Olimpii strzelali Kamil Słoma, Maciej Urbańczyk i Michał Walski. Gdy w polu karnym gospodarzy było coraz groźniej, wróciły dawne czarty. Indywidualny błąd czy chwila dekoncentracji pozbawiły nas już w tym sezonie wiele punktów. Tym razem faulu w polu karnym dopuścił się Santiago Villafane i arbiter wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem „jedenastki” był Damian Michalik. Po straconym golu ataki Ruchu mocno osłabły. Trener Warzycha próbował rozruszać ofensywę wprowadzając na boisko Artura Balickiego i Adama Setlę. Ta dwójka uczestniczyła w pięknej akcji, która w 72. minucie powinna dać wyrównanie. Setla wrzucił w pole karne, klatką zgrał Balicki, a Przybecki uderzył z pierwszej piłki w stronę bramki, niestety niecelnie. W ostatnim kwadransie zagrożenie mogliśmy stwarzać jedynie po stałych fragmentach, ale żadnego z rzutów wolnych na połowie rywala nie udało się zamienić na gola.

„Niebiescy” przegrali po bramce z rzutu karnego, tak jak w Bytowie i Bielsku-Białej. Po raz kolejny w tym sezonie o porażce zadecydował jeden błąd.

Tradycyjną relację „minuta po minucie” prosto z Grudziądza znajdziecie TUTAJ.

Olimpia Grudziądz – Ruch Chorzów 1:0 (0:0)

1:0 Damian Michalik z rzutu karnego, 56 min.

Olimpia: Małecki – Olczyk, Goropevsek, Wełna, Woźniak – Wolski, Feruga – Michalik, Handzlik (53 Klichowicz), Kaczmarek – Kowal (59 Nildo); trener: Jacek Paszulewicz.
Rezerwowi: Królczyk, Żitko, Ciechanowski, Poręba, Adamczyk.

Ruch: Bankow – Villafane, Trojak, Marković, Hołownia – Walski, Urbańczyk – Przybecki, Mello (59 Balicki), Słoma (68 Setla) – Posinković; trener: Krzysztof Warzycha.
Rezerwowi: Hrdlicka, Komarnicki, Kowalczyk, Starzyński, Nowak.

Żółte kartki: Kaczmarek, Wolski, Małecki – Villafane.
Sędziuje: Artur Aluszyk (Szczecin).