Aktualności

Ten sport nie ma logiki

Data dodania: 2017-09-14 20:28:30

Chorzowianie stracili zwycięstwo w ostatniej akcji meczu. Zdaniem trenera Juana Ramona Rochy jego zespół zasługiwał na 3 punkty.

– Bardzo dużo czasu pracuję w piłce nożnej. Często się zdarza tak, że ten sport nie ma logiki. Mieliśmy dużo sytuacji w tym meczu, straciliśmy dwóch zawodników w pierwszej połowie. Kiedy prowadziliśmy 2:0, powinniśmy strzelić trzecią, czwartą bramkę i zamknąć ten mecz. Jestem zadowolony z zaangażowania. Postawa w dzisiejszym meczu daje mi nadzieję na przyszłość. Z dnia na dzień będę lepiej poznawał drużynę. Zawodnicy też poznają mnie. Będą wiedzieli, czego oczekuję na boisku. Z meczu na mecz drużyna będzie grała coraz lepiej. W tej trudnej sytuacji musimy być razem – podkreślił Juan Ramon Rocha. – Zdawałem sobie sprawę, że GKS jest groźny głównie ze stałych fragmentów gry. Pod koniec meczu zabrakło nam trochę wzrostu. Powinniśmy ten mecz zakończyć wcześniej, prowadzić wyżej – dodał.

Dla młodych zawodników Ruchu kolejny mecz przegrany w końcówce jest dużym ciosem. Często w takich sytuacjach kluby uciekają się do wsparcia psychologa. – W niektórych klubach stosuje się pomoc. Ale to nie jest tak, że dzisiaj przyjdzie psycholog, a jutro drużyna będzie grała lepiej. W drużynach, w których pracowałem zawsze był ktoś dostępny dla zawodników. Żal wysiłku tych młodych chłopców. Już się cieszyli ze zwycięstwa, ale w ostatniej akcji je stracili. W takich wypadkach nabierają jednak doświadczenia i charakteru. Widzę, że jest w nich bardzo dużo entuzjazmu, energii. Na dzień dzisiejszy to nie jest jednak wystarczające. Zawsze lubiłem pracować z młodzieżą. Cieszę się, że Ruch stawia na takich zawodników, ale musimy wiedzieć, że to jest proces, oni potrzebują czasu. Nie jest sztuką kupować zawodników. Sztuką jest ich wychować i doprowadzić do dobrego poziomu – stwierdził Juan Ramon Rocha.

Wydawało by się, że więcej powodów do zadowolenia miał trener Jurij Szatałow. Jego zespół uratował punkt w dramatycznych okolicznościach, ale gra jego zespołu nie była dobra. – Nie jestem zadowolony ani z gry, ani z wyniku. Kiedy wynik jest otwarty, gra nam się nie klei. Trzeba szukać rozwiązń w strefie mentalnej. Dzisiaj Ruch wyciągał zdecydowanie lepiej niż w poprzednich meczach. To nas jednak nie usprawiedliwia. Pierwszą połowę zagraliśmy fatalnie, będę miał o to duże pretensje – przyznał trener GKS-u Tychy. 

 

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Styczeń
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
1
  • Urodziny Libora Hrdlicki
  • Urodziny Miłosza Przybeckiego
2
34
  • Urodziny Włodzimierza Dusia
5
67
  • Początek przygotowań do rundy wosennej
8
9
  • Urodziny Vilima Posinkovicia
10
11121314
1516
  • Początek zgrupowania w Kamieniu
17
18192021
22232425262728
293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni