LWJS: Derby dla Ruchu!

Data dodania: 2017-09-17 14:08:11

W meczu 6. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych drużyna Ruchu wygrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 3:1!

„Niebiescy” objęli prowadzenie w 29. minucie spotkanie, gdy podanie Alberta Piwko na gola zmienił Kamil Szkucik, jednak tuż przed przerwą gospodarze wyrównali. Kilka minut po wznowieniu gry po przerwie drugiego gola dla Ruchu zdobył Mateusz Machała, a asystę przy tym trafieniu zanotował Patryk Sikora. W doliczonym czasie gry zabrzan dobił Damian Kuczyński wykorzystując podanie Szymona Góreckiego.

Górnik Zabrze – Ruch Chorzów 1:3 (1:1)

0:1 Kamil Szkucik, 29 min.
1:1 ?, 43 min.
1:2 Mateusz Machała, 53 min.
1:3 Damian Kuczyński, 90+3 min.

Ruch: Bielecki – Jaworek, Kulejewski, Małkowski (55 Krawczyk), Starzyński – Machała (75 Kuczyński), Sikora – Piwko (89 Zięba), Winciersz (80 Mielczarek), Wdowik (85 Górecki) – Szkucik (55 Świątczak); trener: Ireneusz Psykała.

Żółte kartki: Kulejewski, Małkowski, Winciersz, Piwko.

Po 6. kolejkach nasi juniorzy mają na koncie komplet punktów i zajmują 2, miejsce w tabeli I ligi wojewódzkiej. „Niebiescy” ustępują liderującemu Gwarkowi Zabrze jedynie gorszym bilansem bramkowym. Za tydzień czekają nas kolejne derby – podopieczni trenera Ireneusza Psykały zagrają u siebie z GKS Katowice.

źródło: własne