Znowu to samo...

Data dodania: 2017-09-18 19:10:45

Kibice na Cichej przeżyli deja-vu. „Niebiescy” atakowali, do 84. minuty prowadzili 1:0, by dać sobie w końcówce wbić dwa gole. Ruch przegrał z Górnikiem Łęczna 1:2.

W swoim drugim meczu na ławce trenerskiej Ruchu Juan Ramon Rocha postawił na nieco inną jedenastkę. Ze względu na kontuzję Kamila Słomy, na skrzydło przeniósł się Vilim Posinković. Jego miejsce w ataku zajął Artur Balicki. Nieco dalej od bramki ustawiony został też Michał Walski, a na pozycję nr 10 wskoczył Mello.

Chorzowianie nie mieli wiele czasu, by otrząsnąć się po ostatnim meczu, w którym zremisowali z GKS-em Tychy, tracąc bramkę w ostatniej akcji. Dla młodego zespołu takie spotkania to duży cios dla psychiki. Trener Rocha podkreślił jednak, że właśnie takie momenty kształtują charakter. Jak „Niebiescy” zareagowali na wydarzenia z czwartku?

Od pierwszego gwizdka atakowali. Utrzymywali się przy piłce i szukali okazji do zagrań na wolne pole. Na samym początku meczu kapitalnym podaniem za plecy obrońcy popisał się Miłosz Przybecki, ale Posinković zwolnił akcję i nic z tego nie wyszło. Chwilę później bardzo groźnie po ziemi uderzał Maciej Urbańczyk. Gości uratowała dobra interwencja Sergiusza Prusaka. W odpowiedzi z dystansu strzelił Patryk Szysz. Na szczęście obok bramki.

Niestety już w 14. minucie boisko musiał opuścić Marcin Kowalczyk. Nasz doświadczony stoper doznał urazu łydki i nie był w stanie kontynuować gry. Zastąpił go Miłosz Trojak.

Ekipa z Cichej wciąż szukała okazji. Miała przewagę. Po kilku wymianach piłek zawodnicy dochodzili do sytuacji strzeleckich, ale brakowało precyzyjnego, mocnego uderzenia. Próbował Mello, próbował Posinković. Bezskutecznie. Dużo bliżej trafienia był Górnik. Po długich minutach spędzonych na własnej połowie wyszedł z kontratakiem i od razu serca kibiców Ruchu zadrżały. Michał Suchanek uderzył zza pola karnego, a piłka odbiła się od słupka.

W samej końcówce pierwszej połowy piłkę z lewej strony wrzucał Michał Walski. Zrobił to na tyle precyzyjnie, że ta spadła wprost na głowę Bojana Markovicia, który wpakował ją w samo okienko bramki. Eksplozję radości na Cichej przerwał jednak... sędzia liniowy, który uniósł chorągiewkę. Spalony. Nadal 0:0. Chwilę później w środku boiska brutalnie faulował Łukasz Wiech. Arbiter musiał mu pokazać kartkę. A że było to drugie „żółtko” dla stopera łęcznian, musiał opuścić boisko. Do przerwy goli nie było, ale na drugie 45 minut chorzowianie wyszli w przewadze jednego zawodnika.

Trener Tomasz Kafarski musiał skorygować ustawienie. W miejsce napastnika, Suchanka, wpuścił doświadczonego obrońcę, Dariusza Jareckiego. „Niebiescy” grali dalej w takim samym zestawieniu. I dalej atakowali, ale rywale cofnęli się jeszcze głębiej. Ciężko było przebić się przez ich zasieki. „Niebiescy” próbowali, jak mogli. Do 16. metra dochodzili bez większych problemów, ale nikt nie potrafił wykończyć akcji.

W końcu jednak wyręczył ich obrońca... Górnika. W 65. minucie w pole karne piłkę wrzucił Miłosz Przybecki, a do własnej siatki pechowo skierował ją Arkadiusz Kasperkiewicz.

Chorzowianie prowadzili 1:0. Grali w przewadze i szukali kolejnych trafień. Blisko był Walski. O mały włos, a trąciłby puszczoną po ziemi wzdłuż bramki piłkę. Z wolnego uderzał potem Posinković, ale obronił Prusak. Chorwat dalej szukał szczęścia. Strzelił z linii pola karnego. Obok bramki. Łęcznianie nie opuszczali własnej połowy. Ruch cały czas próbował podwyższyć prowadzenie. Piłkę tuż przed bramkarzem dostał Marković, ale nie zdołał nawet oddać strzału. Gospodarze często wrzucali piłkę w pole karne. Mieli przewagę. Obrona Górnika ofiarnie ratowała sytuację za każdym razem.

Górnik wyszedł z jedną akcją. I od razu strzelił bramkę... Po raz kolejny to samo. Wrzutka na prawą stronę. Niepilnowany zupełnie Łukasz Tymiński precyzyjnym strzałem w długi róg umieścił piłkę w siatce i wyrównał stan rywalizacji. Do końca meczu zostało jedynie 6 minut.

„Niebiescy” rzucili się do odrabiania strat. Znowu nieskuteczny był Posinković. Doszedł do główki, ale uderzył obok bramki. Dobrą wrzutkę z prawej strony Przybeckiego zamknął Mateusz Hołownia. Uderzył jednak wprost w bramkarza.

Łęcznianie wyprowadzili kolejną kontrę. I wbili kolejnego gola... Ciężko było w to uwierzyć. Bonin dostał piłkę z lewej strony pola karnego i przymierzył idealnie po długim rogu. 2:1 dla grających w dziesiątkę gości.

Po raz kolejny chorzowianie przegrali wygrany mecz...

Tradycyjną relację „,minuta po minucie” znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Górnik  Łęczna 1:2 (0:0)

1:0 Arkadiusz Kasperkiewicz, samobójcza, 65 min.
1:1 Łukasz Tymiński, 84 min.
1:2 Grzegorz Bonin, 90+2 min.

Ruch: Bankow – Villafane, Kowalczyk (14 Trojak), Marković, Hołownia – Urbańczyk, Walski – Przybecki, Mello (66 Zawal), Posinković – Balicki; trener: Juan Ramon Rocha.
Rezerwowi: Hrdlicka, Komarnicki, Nowak, Jaworski, Setla.

Górnik: Prusak – Kasperkiewicz, Wiech, Sosnowski – Sasin, Makowski (73 Karbowy), Tymiński, Szysz – Bonin, Pitry (79 Szewczyk), Suchanek (46 Jarecki); trener: Tomasz Kafarski.
Rezerwowi: Smug, Pruchnik, Szerszeń, Szczerba.

Żółte kartki: Przybecki, Trojak, Walski, Villafane, Marković, Urbańczyk – Wiech, Jarecki, Sosnowski.
Czerwone kartki: Łukasz Wiech za drugą żółtą, 45 min.; Bojan Marković za drugą żółtą, 90+5 min.