Aktualności

„To jest niewiarygodne...”

Data dodania: 2017-09-18 21:56:51

Szkoleniowiec „Niebieskich” był załamany kolejną porażką w ostatnich minutach. Pomimo dużego doświadczenia, taka sytuacja zdarzyła się pierwszy raz w jego karierze.

– Prawda jest taka, że jestem teraz bardzo zmartwiony. To drugi mecz z rzędu, w którym mamy zwycięstwo w rękach. Znowu przegrywamy mecz w ostatnich sekundach. Całkiem inne spotkanie niż to poprzednie. Rywale stanęli z tyłu. Zdobyli bramki w momencie, w którym już nie było czasu, by zareagować. Mieliśmy mniej sytuacji, niż w poprzednim meczu. Powinniśmy jednak dowieźć zwycięstwo do końca. Jesteśmy zdenerwowani. Trzeba ochłonąć. Całkiem inaczej jest, gdy spotkanie ocenia się na gorąco. Odpowiednie wnioski można wyciągnąć oglądając je po czasie. W obydwu meczach były momenty, w których już byliśmy w ogródku. Musimy być skoncentrowani do końca. Dla mnie to jest niewiarygodne, że znowu tracimy punkty w samej końcówce – mówił Juan Ramon Rocha.

Trener „Niebieskich” znalazł jednak małą, jasną stronę ostatnich dwóch spotkań. – Pozytywne jest to, że drużyna umie sobie stworzyć sytuacje bramkowe. Poprzedni mecz mogliśmy dużo szybciej rozstrzygnąć na naszą korzyść. W tym wypadku też. Musimy być skoncentrowani pod polem karnym. Tyle lat pracuję w piłce, ale pierwszy raz zdarza mi się coś takiego, by w dwóch meczach z rzędu przegrać w ostatnich minutach – przyznał. – Na treningach widzę zaangażowanie, profesjonalizm. To sprawia, że jestem dobrej myśli. To musi zaskoczyć. Dla mnie łatwo by było ustawić zespół defensywnie i czekać na jedną okazję w meczu. Spotkania, które dotychczas tu oglądałem pokazują, że drużyny grają zachowawczo. To nie jest moja filozofia. Chcę, żeby drużyna grała wysokim pressingiem i cały czas atakowała. Potrzeba czasu, by to wprowadzić – dodał argentyński szkoleniowiec.

– Chyba wyślę pismo, żeby mecz trwał 80 minut. Piłka nożna jest pięknym, ale nieprzewidywalnym sportem. Wierzę, że kiedyś przyjdziemy na konferencję prasową bardziej uśmiechnięci – żartował trener „Niebieskich”, choć z pewnością nie był w dobrym humorze.

Na przeciwnym biegunie znalazł się szkoleniowiec Górnika Łęczna. Jego zespół mógł mówić o sporym szczęściu. – Wydarzyła się bardzo niezwykła rzecz. Moja drużyna zagrała bardzo słabą pierwszą połowę. Czerwona kartka osłabiła nas w ataku. Szacunek dla chłopaków. Grali do końca. To, że udało się wygrać, to wielka rzecz. Szkoda mi Ruchu, bo gra lepiej, niż pokazuje to miejsce w tabeli. My cieszymy się ze zwycięstwa. Mam nadzieję, że będzie to dobry prognostyk na przyszłość – przyznał Tomasz Kafarski.

 

 

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Listopad
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 1
 • Urodziny Gracjana Komarnickiego
2
 • 16. kolejka Nice 1 Ligi: Zagłębie Sosnowiec - Ruch
  Godzina: 20:45
3
 • LWJS: Ruch - GKS Tychy
  Godzina: 11:00
 • CLJ U'17: Zagłębie Lubin - Ruch
  Godzina: 13:00
4
5
67
 • Urodziny Mello
8
910
 • CLJ U'17: Stal Brzeg - Ruch
  Godzina: 12:00
11
 • Urodziny Bojana Markovicia
 • LWJS: Gwarek Zabrze - Ruch
  Godzina: 11:30
12
13141516
 • Urodziny Krzysztofa Warzychy
 • 18. kolejka Nice 1 Ligi: Ruch - Stal Mielec
  Godzina: 20:45
17
18
 • Urodziny Nikołaja Bankowa
19
2021
 • 17. kolejka Nice 1 Ligi: Ruch - Wigry Suwałki
  Godzina: 18:00
22
232425
 • 19. kolejka Nice 1 Ligi: Chrobry Głogów - Ruch
  Godzina: 15:00
26
27282930 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni