Aktualności

„Mały kroczek, ale cieszy”

Data dodania: 2017-09-24 19:12:19

W końcu szczęście uśmiechnęło się do „Niebieskich”. Radości po zwycięstwie nie krył kapitan zespołu, Maciej Urbańczyk.

– Co tu powiedzieć, jesteśmy bardzo szczęśliwi. To był ciężki mecz, końcówka w naszym wykonaniu była znów nerwowa. Straciliśmy bramkę na 1:1, ale tym razem dobrze zareagowaliśmy. Nie załamaliśmy się, tylko ruszyliśmy do ataku. Najpierw piękna bramka Bartka Nowaka na 2:1, a potem zachowaliśmy dużo wytrwałości w końcówce. Wybroniliśmy kluczową piłkę po stałym fragmencie gry. Przeciwnik zostawił pustą bramkę, a my świetnie to zakończyliśmy. Cieszymy się, że wygrywamy na ciężkim terenie bardzo ważne dla nas spotkanie. Zgarnęliśmy 3 punkty, wyszliśmy na plus. To jest na razie mały kroczek, ale bardzo cieszy. Mam nadzieję, że to będzie przełomowy moment – podkreślił kapitan chorzowskiej drużyny.

Wygrana cieszy tym bardziej, że przyszła w samej końcówce. – Dzisiaj szczęście było po naszej stronie, choć uważam, że z przebiegu spotkania byliśmy lepszym zespołem. Wygraliśmy zasłużenie. To, w jakich okolicznościach sięgnęliśmy po zwycięstwo sprawia, że cieszymy się jeszcze bardziej. To na pewno nas zbuduje – zaznaczył pomocnik Ruchu.

Po strzelonej bramce na 1:0 chorzowianie całkowicie się cofnęli. Z czego to wynikało? – Uczulamy się na to. Po strzelonej bramce chcemy dążyć do tego, żeby utrzymywać się przy piłce i szukać drugiego trafienia. Dzisiaj jakoś automatycznie się wycofaliśmy, oddaliśmy inicjatywę rywalowi. Pod naszym polem karnym było coraz groźniej, aż w końcu straciliśmy bramkę na 1:1. Dzisiaj dobrze zareagowaliśmy, ale uważam, że to dalej nasza słaba strona. Po strzelonej bramce zbyt łatwo oddajemy pole – przyznał wychowanek „Niebieskich”

Mocną stroną „Niebieskich” jest za to pressing na połowie rywala. – Już od pierwszego dnia pracy trener chciał wprowadzić taki styl, by nie dawać przeciwnikowi miejsca już na jego połowie. Staramy się więc wysoko atakować, co było moim zdaniem widać już w poprzednich dwóch meczach. Czuliśmy też, że to jest dobra droga. Wcześniej jednak czegoś jeszcze brakowało. Dzisiaj pressing dobrze wyglądał. Po kilku przechwytach udało nam się stworzyć groźne sytuacje pod bramką rywala – podkreślił Maciej Urbańczyk.

 

źródło: własne; foto: Łukasz Laskowski/PressFocus
Luty
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123
45678
 • Sparing: GKS Tychy - Ruch
  Godzina: 11:00
9
10
 • Zgrupowanie w Uniejowie
11
 • Zgrupowanie w Uniejowie
12
 • Zgrupowanie w Uniejowie
 • Sparing: Ruch - Polonia Warszawa
  Godzina: 17:00
13
 • Zgrupowanie w Uniejowie
14
 • Zgrupowanie w Uniejowie
15
 • Zgrupowanie w Uniejowie
 • Sparing: Ruch - Pelikan Łowicz
  Godzina: 11:00
16
17
1819202122
 • Sparing: Ruch - Górnik Polkowice
  Godzina: 12:00
23
24
2526
 • Urodziny Michała Walskiego
27
28 
zobacz więcej...

Sponsorzy

Partnerzy

Partnerzy medialni