Wywalczone 3 punkty!

Data dodania: 2017-09-29 20:27:10

„Niebiescy” zagrali ambitnie, nie dali sobie wbić gola, a sami wykorzystali rzut karny i pokonali wyżej rozstawionego w tabeli rywala. Ruch – Miedź 1:0.

Chorzowianie wyszli na mecz w dokładnie takim samym zestawieniu, jak w poprzednim, zwycięskim pojedynku z Pogonią Siedlce. Tamto spotkanie tchnęło w zespół ducha walki. Kibice na Cichej liczyli więc na kolejne zwycięstwo.

Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych. Obie ekipy były dobrze ustawione w obronie. Goście większość akcji próbowali rozgrywać prawym skrzydłem, gdzie dryblował Wojciech Łobodziński. Jego akcje bardzo dobrze zatrzymywał jednak Hołownia. Z kolei Chorzowianie szukali szans w szybkich atakach. Próbował Miłosz Przybecki. Kilka razy przedarł się przez obronę, ale nie wynikało z tego wiele. Najgroźniejszą sytuację „Niebiescy” mieli w 6 minucie. Po dośrodkowaniu Mello z rzutu wolnego w dobrej sytuacji do strzału głową znalazł się Miłosz Trojak, ale nie udało mu się trącić piłki. Legniczanie dużo faulowali. Kibice Ruchu mieli pretensje do sędziego, że ten nie pokazuje piłkarzom Miedzi żółtych kartek.

Patrząc jednak na przebieg gry, remis był jak najbardziej zasłużonym rezultatem. Kibice z nadzieja oczekiwali, że w drugiej połowie zobaczą odważniejsze ataki podopiecznych Juana Ramona Rochy, okazje bramkowe i przede wszystkim gole swoich ulubieńców.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmieniał. Gra była szarpana, dużo fauli. Zwłaszcza ze strony Miedzi. Również takich w polu karnym. W 53 minucie Trojak za koszulkę został zrzucony do parteru i sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na gola zamienił Maciek Urbańczyk i zrobił nam się mecz. Zdenerwowani goście zaczęli odważniej atakować, a Ruch miał okazje do grania z kontry. Miedź tworzyła swoje sytuacje. Najlepszą miał Mystkowski. W polu karnym nawinął obrońcę i uderzył mocno w długi róg. Wszyscy kibice zamarli, bo widzieli już piłkę w siatce, ale jakimś cudem minęła słupek. Goście napierali, ale tego dnia obrona Ruchu była dobrze dysponowana. Dużo szumu robił Łobodziński, ale nie potrafił skutecznie wykończyć akcji.

„Niebiescy” nie zagrali pięknie, ale bardzo ambitnie, walecznie i przede wszystkim skutecznie. Kibice właśnie takiej postawy oczekują. Nie zabrakło też szczęścia, ale to jest w futbolu niezbędne. Ruch pokonał Miedź 1:0. To drugie zwycięstwo „Niebieskich” z rzędu. Wierzymy, że to nie koniec.

Tradycyjną relację "minuta po minucie" znajdziecie TUTAJ.

Ruch Chorzów – Miedź Legnica 1:0 (0:0)

1:0 Maciej Urbańczyk z rzutu karnego, 54 min.

Ruch: Bankow – Villafane, Trojak, Marković, Hołownia – Walski, Urbańczyk – Przybecki, Mello (78 Zawal), Posinković (86 Komarnicki) – Balicki (66 Nowak); trener: Juan Ramon Rocha.
Rezerwowi: Hrdlicka, Czajkowski, Siedlik, Setla.

Miedź: Kapsa – Bartczak, Bożić, Perez, Frank Adu (84 Bartulović) – Augustyniak, Garguła (77 Barreno), Cabrera – Mystkowski, Piasecki (58 Vojtus), Łobodziński; trener: Dominik Nowak.
Rezerwowi: Sapela, Zieliński, Jaroch, Egerszegi.

Żółte kartki: Posinković – Bożić, Łobodziński, Frank Adu, Mystkowski.
Sędziował: Sylwester Rasmus (Toruń).