Ruch - Pogoń 2-3

Data dodania: 2013-05-17 20:00:18

Nasza drużyna przegrała ważne spotkanie z Pogonią. Na wyniku zaważyła pierwsza odsłona tej konfrontacji, w której bardziej skuteczni byli zawodnicy ze Szczecina.

W stosunku do dramatycznego meczu w Gdańsku zakończonego hokejowym wynikiem 4:4, trener Jacek Zielński nie dokonał w piątek ani jednej zmiany. Pojawił się za to na ławce rezerwowych kontuzjowany ostatnio Maciej Jankowski.

Mecz zaczął się nawet obiecująco, bowiem już w 3 minucie Łukasz Janoszka "ostemplował" słupek bramki Radosława Janukiewicza, ale potem było już tylko gorzej. Dwukrotnie ostrzeżenie „Niebiescy” otrzymali od Tomasza Chałasa, ale nie wyciągnęli wniosków, więc po „bezruchu” w środkowym fragmencie pierwszej połowy, goście odważniej zaatakowali i w krótkim odstępie czasu, po prostych błędach chorzowian, zdobyli dwie bramki. Zdołowani „Niebiescy” ze zwieszonymi głowami udali się na przerwę do szatni.

Na drugą połowę nie wyszedł już Łukasz Tymiński, za to na murawie zobaczyliśmy Macieja Jankowskiego. Nadzieje wróciły na Cichą w 65 minucie, wtedy właśnie Łukasz Janoszka wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Radosławem Janukiewiczem, jednakże „Niebiescy” zapamiętale atakując nadziali się na kontrę gości. Trzeci gol wydawał się przesądzać sprawę, ale podopieczni Jacka Zielińskiego raz jeszcze zerwali się do walki. Zdobyli drugiego gola za sprawą „Jankesa”, ale na więcej tego dnia nie pozwolili im już szczecińscy piłkarze. Co prawda sędzia Tomasz Musiał przedłużył drugą odsłonę aż o sześć minut, ale goście często padając na murawę, z różnych zresztą powodów, dowieźli zwycięstwo do końcowego gwizdka. Było to pierwsze zwycięstwo Pogoni w Chorzowie od 13 lat.

Ruch Chorzów - Pogoń Szczecin 2-3 (0-2)

0-1 - Akahoshi, 35 min
0-2 - Dąbrowski, 42 min
1-2 - Janoszka, 63 min
1-3 - Chałas, 72 min
2-3 - Jankowski, 82 min

Ruch: Kamiński - Konczkowski, Szyndrowski, Stawarczyk, Lewczuk (86. Niedzielan) - Janoszka, Tymiński (46. Jankowski), Malinowski, Zieńczuk - Starzyński - Sultes. Trener Jacek Zieliński.

Pogoń: Janukiewicz - Frączczak, Dąbrowski, Noll, Lewandowski - Akahoshi, Ława, Rogalski, Murayama - Edi - Chałas. Trener Dariusz Wdowczyk.

Żółte kartki: Malinowski - Akahoshi, Ława, Rogalski.