Aktualności

Ta droga zaprowadzi nas do lepszego

Data dodania: 2017-09-29 23:34:46

Trener Juan Ramon Rocha pochwalił swój zespół za bardzo duże zaangażowanie i zwycięstwo z mocnym rywalem.

– Jesteśmy na drodze, która doprowadzi nas do jeszcze lepszych rzeczy. Przede wszystkim gratulacje dla zawodników. Nie łatwo tak młodym piłkarzom podnieść się po minusowych punktach i przegranych w końcówkach. W Siedlcach pokazaliśmy, że stać nas na to, by doprowadzić w ostatnich minutach do zwycięstwa. Mówiłem wtedy, że wierzę, że to początek kontrataku. Myślę, że kolejne zespoły teraz będą inaczej patrzeć na nasz zespół. Dzisiejsze zwycięstwo jest wielkie z dwóch powodów. Po pierwsze przez ogromne zaangażowanie. Po drugie, bo wygraliśmy z bardzo dobrą drużyną. To była dla nas bardzo ważna wygrana. Wierzę, że Ruch wróci na pozycję, na jakiej powinien być. Będę bardzo zadowolony, jeśli pomogę, by ta historyczna drużyna wróciła tam, gdzie jej miejsce. Teraz przez 2 dni się cieszymy i już myślimy o kolejnym meczu. Wyciągamy wnioski i patrzymy do przodu – podkreślił trener Juan Ramon Rocha.


Zapytany o to, kogo by wyróżnił podkreślił, że nie ma w zwyczaju wyróżniać zawodników indywidualnie. – Zawsze ponad wszystkim jest drużyna. Najważniejszą rzeczą jest zespół. Nie będę nikogo wyróżniać, ale powiem tylko, że cieszę się z atmosfery. Czułem ogromne wsparcie ze strony kibiców. To pomogło w zwycięstwie. Dobrą grą chciałbym sprawić, by zainteresowanie wzrastało a nasz stadion stał się za mały, by pomieścić wszystkich kibiców – dodał zadowolony szkoleniowiec Ruchu.

 

Spokojnie spotkanie przeanalizował trener gości. – Gratuluję gospodarzom zwycięstwa. Nie wiem, czy zasłużonego, ale nie będziemy się spierać. Paradoksalnie pierwsza połowa była mocno wyrównana i mało dokładna z obu stron. W drugą dobrze weszliśmy. Powiedzieliśmy sobie w szatni kilka mocnych słów i zmobilizowaliśmy się do tego, by szybciej operować piłką. Tak to wyglądało od początku drugiej połowy. Potem za łatwo straciliśmy piłkę w środku pola. Rzut rożny, rzut karny, trudno ocenić czy słuszny, czy nie. To w tej chwili mało istotne. Mieliśmy wtedy jeszcze sporo czasu, by odrobić straty. Stworzyliśmy swoje okazje, ale po raz kolejny raziliśmy nieskutecznością. Teraz jest czas, by wspólnie, spokojnie przedyskutować to, co się tutaj wydarzyło. Musimy bardziej wnikliwie przeanalizować swoją grę i przyczyny tego, że przegrywamy trzeci raz. Tak naprawdę wiem, że ten zespół powstanie z kolan. Musimy doprowadzić do pewnej stabilności, jeżeli chodzi o agresywność w grze i przede wszystkim szybkość ataków – podkreślił Dominik Nowak.

 

źródło: własne; foto: Norbert Barczyk/PressFocus
Lipiec
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 
 • Sparing: Ruch - Widzew Łódź
  Godzina: 11:30
1
2
 • Początek zgrupowania w Kamieniu
  Godzina: 09:00
3
4
 • Urodziny Mateusza Majewskiego
5
67
 • Sparing: Ruch - AS Monaco
8
910
 • Sparing: Ruch - Odra Opole
11
1213
 • Sparing: Pniówek Pawłowice - Ruch
  Godzina: 11:00
14
15
1617
 • Urodziny Filipa Czapli
18
1920
 • 1. kolejka 2 Liga: Siarka Tarnobrzeg - Ruch Chorzów
  Godzina: 17:00
21
22
2324252627
 • 2. kolejka 2 Liga: Ruch Chorzów - Radomiak Radom
  Godzina: 18:00
28
29
3031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni