Aktualności

„Byłem pewny”

Data dodania: 2017-09-30 00:04:32

Jak na kapitana przystało, w najbardziej stresującym momencie ustawił piłkę na 11 metrze i pewnie trafił do siatki. Maciej Urbańczyk może uznać dzisiejszy wieczór za bardzo udany.

– Zawsze jest w takich sytuacjach stres. Podchodziłem do karnego przy wyniku 0:0, to był ważny moment. Ale trenowałem to, więc byłem pewny siebie – podkreślił Maciek Urbańczyk. – Jesteśmy szczęśliwi, że wygraliśmy po raz drugi z rzędu. Wiadomo w jakiej jesteśmy sytuacji. Zwycięstwo poprawia naszą sytuację i podbudowuje mentalnie. Musimy być cały czas skoncentrowani i pracować ciężko na treningach, żeby tę formę podtrzymać i nadal punktować, bo nie zapominajmy, że wciąż jesteśmy na ostatnim miejscu w tabeli. Cieszymy się bardzo, bo dwa takie mecze były nam potrzebne. Teraz mamy dwutygodniową przerwę. Musimy popracować, na pewno w lepszych humorach, ale dalej patrzeć przed siebie i szukać punktów – zaznaczył kapitan „Niebieskich”.

Przed nami dłuższa przerwa. Co trzeba poprawić w grze chorzowian? – Dalej naszą bolączką jest zachowanie po strzeleniu bramki. Cofamy się, oddajemy pole przeciwnikowi. Powinniśmy kreować sytuacje, dążyć do strzelenia drugiej bramki. A tak, końcówka znowu była nerwowa. Zupełnie oddaliśmy pole rywalowi i z tego się wzięły niebezpieczne sytuacje. Ale chwała dla drużyny, że to utrzymała. Końcówka była ciężka, ale wytrzymaliśmy to – cieszył się wychowanek Ruchu.

Skąd taka nerwowość w końcówce dzisiejszego meczu? – Rozumiem skąd się to bierze. Miedź goniła wynik, ryzykowała trochę bardziej. My jeszcze w głowach mamy niepewność z poprzednich meczów. Boimy się, żeby nie tracić piłek, nie popełnić błędu. Podświadomie oddajemy pole rywalowi. Musimy popracować nad tym, by końcówki były w naszym wykonaniu spokojniejsze – przyznał Maciek Urbańczyk.

 

 

źródło: własne; foto: Rafał Rusek/PressFocus
Sierpień
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
 123
 • 3. kolejka II ligi: Ruch - Skra Częstochowa
  Godzina: 18:00
4
5
678910
 • 4. kolejka II ligi: Górnik Łęczna - Ruch
  Godzina: 20:00
11
12
13141516
 • 5. kolejka II ligi: Ruch - GKS Bełchatów
  Godzina: 19:20
17
1819
2021
 • 6. kolejka II ligi: Olimpia Grudziądz - Ruch
  Godzina: 18:00
 • Urodziny Mateusza Bogusza
22
232425
 • 7. kolejka II ligi: Ruch - Olimpia Elbląg
  Godzina: 18:00
26
2728293031 
zobacz więcej...

Sponsor oficjalny

Internetowy kantor wymiany walut. Kursy walut, Kalkulator Walutowy - Cinkciarz.pl

Sponsor techniczny
Partner medyczny

Partnerzy

Partnerzy medialni