Nie zwalniamy! Odrabiamy!

Data dodania: 2017-10-13 17:32:08

„Niebiescy” odnieśli trzeci z rzędu ligowe zwycięstwo! Dzisiaj okazali się lepsi od Rakowa Częstochowa wygrywając 1:0!

Zwycięskiego składu się nie zmienia. Nawet, gdy do gry wraca dwóch ważnych zawodników. Kamil Słoma i Marcin Kowalczyk rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych.

Chorzowianie już w jednej z pierwszych akcji powinni objąć prowadzenie. Mello znakomicie wypuścił na wolne pole Miłosza Przybeckiego. Ten odsadził obrońcę, wpadł w pole karne i uderzył mocno, jednak ponad bramką. Szkoda, bo mecz mógł się zacząć idealnie.

„Niebiescy” na początku prezentowali się nieźle. Grali agresywnie i starali się wyprowadzać szybkie akcje, nie trzymać zbyt długo piłki. To wprowadzało spore zamieszanie w obronie Rakowa. Do pewnego momentu gospodarze dobrze budowali ataki, ale potem brakowało koncentracji. W kilku sytuacjach niedokładne podanie kończyło obiecująco zapowiadające się akcje. Po czasie goście również zaczęli dochodzić do głosu. W 26. minucie po stałym fragmencie gry w polu karnym znalazł się Daniel Boateng. Obrońca doszedł do podania i huknął mocno, na szczęście tylko w poprzeczkę. W odpowiedzi Ruch przeprowadził kontrę. Z prawej strony do środka zszedł Mello i uderzył po ziemi. Mateusz Kos był jednak dobrze ustawiony i sparował piłkę na rzut rożny. W 36. minucie chorzowianie mieli bardzo dużo szczęścia. Sam na sam wyszedł już Adam Czerkas, zdecydował się jednak na zaskakujące podanie do środka pola karnego, gdzie do piłki dopadł Agwan Papikjan. Na szczęście Nikołaj Bankow doskonale skrócił kąt i uratował zespół przed utratą bramki. Jednak Raków miał okres przewagi. Podopieczni Juana Ramona Rochy cofnęli się do defensywy. Przed końcem pierwszej połowy bramkarz ekipy z Cichej błysnął jeszcze raz. Udowodnił, że ma niesamowity refleks, broniąc intuicyjnie główkę z najbliższej odległości.

Był okres przewagi Ruchu, był okres przewagi Rakowa. Żadna z drużyn nie potrafiła udokumentować tego golem. Bliżsi byli goście, ale remis wydawał się do przerwy zasłużonym rezultatem.

Druga część spotkania zaczęła się od wyrównanej gry. Jednak to „Niebiescy” bardziej chcieli zdobyć gola i dopięli swego w 54. minucie. Najpierw po rzucie rożnym wprowadzony w przerwie Mateusz Zawal uderzył w słupek. Piłka jednak spadła pod nogi graczy Ruchu. Dośrodkowanie z prawej strony wprost na głowę Bojana Markovicia, który bez problemu umieścił piłkę w siatce. Ruch prowadził 1:0.

Na boisku zrobiło się nerwowo. Coraz więcej było fauli. Gra była mniej poukładana taktycznie, niż w pierwszej połowie. W 65. minucie goście mieli chwilę radości. Dosłownie chwilę, bo ich trafienie nie zostało zaliczone. Piłka wylądowała w siatce, ale strzelec był na spalonym. Goście jednak zabrali się do roboty i zaczęli spychać nasz zespół do głębszej defensywy. W 71. minucie idealną piłkę na piątym metrze dostał Krystian Wójcik. Tylko on wie, jak udało mu się spudłować w takiej sytuacji. Minuty mijały, a Raków coraz mocniej atakował. „Niebiescy” schowani na własnej połowie skupiali się na przeszkadzaniu rywalowi. Nic dziwnego, biorąc pod uwagę jak bardzo zależy im na każdym punkcie. Podopieczni Juana Ramona Rochy wiedzieli, z jakim trudem przyszło im objęcie prowadzenia i nie chcieli, by ich wysiłek poszedł na marne.

Końcówka meczu to... „obrona Częstochowy”. Tyle, że w wykonaniu chorzowian. Raków szukał wyrównania, a ekipę z Cichej interesowało głównie to, by za wszelką cenę im to uniemożliwić. Próbowali oddalać grę od własnego pola karnego. I dzięki mądrzej grze udawało się to całkiem nieźle. Goście próbowali strzelać sprzed pola karnego, ale albo nie trafiali w światło bramki, albo na posterunku był Bankow.

Ruch wygrał już trzecie spotkanie z rzędu i odrabia straty do pozycji dających utrzymanie. O kolejny komplet punktów chorzowiania powalczą już w środę w Niepołomicach.

Ruch Chorzów – Raków Częstochowa 1:0 (0:0)

1:0 Bojan Marković, 54 min.

Ruch: Bankow – Villafane, Trojak, Marković, Hołownia – Walski, Urbańczyk – Przybecki, Mello (86 Komarnicki), Posinković (65 Nowak) – Balicki (46 Zawal); trener: Juan Ramon Rocha.
Rezerwowi: Hrdlicka, Kowalczyk, Słoma, Siedlik.

Raków: Kos – Boateng, Niewulis, Góra (85 Petrasek) – Malinowski, Figiel, Łabojko, Mondek – Wójcik (82 Mizgała), Papikjan – Czerkas (78 Embalo); trener: Marek Papszun.
Rezerwowi: Lis, Mesjasz, Sapała, Kuśmierek.

Żółte kartki: Góra, Embalo.
Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń).